Головна » 2011 » Травень » 17 » У Волинському краєзнавчому музеї відбулася презентація музичного альбому “Стріла кохання”.
17 травня 2011 року у Волинському краєзнавчому музеї відбулася презентація музичного альбому "Стріла кохання”, приуроченому дню народження Л.С.Матвійчук (16.05.1957р., м. Луцьк), заслуженого діяча мистецтв України, професора, композитора, музичного критика, фольклориста, педагога, журналіста, громадського діяча, депутата двох скликань Київської міської Ради.
Альбом "Стріла кохання” виданий у 2010 році в Луцьку у Волинській обласній друкарні. Упорядкування, вступна стаття, нотна редакція кандидата мистецтвознавства О.П.Кушнірук.
У контексті сучасної панорами української музичної культури пропонована увазі читача збірка "Стріла кохання” є своєрідним і унікальним виданням. Вона вперше широко репрезентує творчий доробок у жанрі пісні Людмили Матвійчук (1957 - 2007), уродженки Волині, талановитого композитора. Переступивши лише полудень віку, Людмила Сергіївна залишила по собі вагому композиторську спадщину, в якій – твори для симфонічного оркестру, вокально-симфонічні, хорові, інструментальні композиції, обробки українських народних пісень, мініатюри для дітей.
Проте найбільшу захопленість Людмила Матвійчук відчувала, висловлюючись саме у жанрі пісні. Її пісенний доробок − близько 100 творів. Серед виконавців пісень Людмили Матвійчук Алла Кудлай, Володимир Удовиченко, Лідія Михайленко, Олег Марцинківський, волинський співак Олександр Гаркавий.
У Волинському краєзнавчому музеї зберігається особистий фонд Людмили Матвійчук. Це − експонати, передані її матір’ю Надією Іванівною. Окремі з них, а саме музичні збірки, будуть представлені на  виставці, підготовленій до презентації музичного альбому. Під час проведення заходу прозвучать пісні з музичного альбому: "Соловки” на слова Г.Ружанської у виконанні хору "Посвіт” (керівник Р.Кушнірук), а також пісні у виконанні учнів НОК №2 м. Луцька та учнів восьмирічної школи с. Окорськ Локачинського району, де пройшли дитячі роки Л.Матвійчук.
З життям і творчістю композитора  познайомила присутніх Лариса Гриб – завідувач відділу науково-освітньої роботи Волинського краєзнавчого музею. Музичний альбом представила кандидат мистецтвознавства О.Кушнірук. Спогадами про Людмилу Матвійчук поділилися: мати Надія Іванівна; заслужений вчитель України, громадський діяч Катерина Шаварова; лікар, волинська поетеса Галина Ружанська; заслужений працівник культури України Ростислав Кушнірук; журналіст волинської телерадіокомпанії Людмила Вегера; заступник директора восьмирічної школи с. Окорська Леся Яков’юк.
Категорія: Волинський краєзнавчий музей | Переглядів: 1054 | Додав: volyn-museum | Рейтинг: 0.0/0