Головна » 2011 » Травень » 17 » У Волинському краєзнавчому музеї, під час Дня відкритих дверей, відбулася музейно-мистецька акція “Українська мода: Традиції і сучасність”.
14:52
У Волинському краєзнавчому музеї, під час Дня відкритих дверей, відбулася музейно-мистецька акція “Українська мода: Традиції і сучасність”.
У Волинському краєзнавчому музеї, під час Дня відкритих дверей, відбулася музейно-мистецька акція “Українська мода: Традиції і сучасність”.
17 травня 2011 року у Волинському краєзнавчому музеї, під час Дня відкритих дверей, відбулася музейно-мистецька акція "Українська мода: Традиції і сучасність” (демонстрація моделей одягу).
Традиційне народне вбрання – самобутній елемент матеріальної культури будь-якого народу. Несучи у собі всі основні риси, притаманні одягу інших регіонів України, народне вбрання волинян має разом з тим і свої регіональні особливості.
Територія сучасної Волинської області, де переважно проводиться вивчення волинського народного вбрання, належить до двох етнографічних районів: Волині  і Полісся. Саме Полісся  зберегло і донесло  до нас неоціненні скарби народної творчості.

      Поліський край є частиною України, що зберігає свій неповторний колорит. З поміж інших поліський одяг вирізняється домінуванням двоколірної біло-червоної гами. Біло-червоне кольорове звучання у поліському костюмі підкреслює його архаїчність і символізує поєднання двох начал: духовно-божественного (білий) та плотського-земного (червоний). Для орнаменту вишивок і узорнотканих матеріалів домінуючими були геометричні мотиви, скомпоновані у горизонтальні смуги, та поєднання червоного й невеликої кількості чорного або синього кольорів (на сорочках, спідницях, запасках, хустках).
У фондах Волинського краєзнавчого музею зберігається велика колекція одягу з різних районів Волині. Це – чоловічі і жіночі сорочки, верхній одяг, головні убори, взуття, пояси, прикраси. Деякі зразки  були продемонстровані під час проведення музейно-мистецької акції "Українська мода: Традиції і сучасність” з нагоди Міжнародного дня музеїв.
Другою частиною цього заходу у музеї були представлені моделі сучасного одягу з елементами вишивки характерної для нашого краю. Це − роботи учнів Луцького центру професійно-технічної освіти та дизайнера-початківця  Олени Лозовик – студентки Луцького національного технічного університету. Були, зокрема, представлені: дитячий святковий одяг, вечірні плаття, жіночі костюми.
Представили музейну колекцію зав. відділом етнографії і народних промислів Волині Наталія Гатальська, колекцію молодих волинських майстрів −  методист Луцького центру професійно-технічної освіти Руслана Мотовільська.
Категорія: Волинський краєзнавчий музей | Переглядів: 1965 | Додав: volyn-museum | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]