Головна » 2011 » Грудень » 19 » У Волинського краєзнавчого музею відбулась тематична година „Культ Святого Миколая на Волині”.
19 грудня 2011 року в конференц-залі Волинського краєзнавчого музею відбулась тематична година „Культ Святого Миколая на Волині”, приурочена до Дня пам’яті святого.
Під час тематичної години відвідувачі музею ознайомились із подіями життя  Святого Миколая, архієпископа Мирлікійського, чудотворця , а також із особливостями його пошанування в українській, зокрема волинській традиції. Окрема сторінка заходу була присвячена історії міського герба з зображенням угодника.
Лучани віддавна вважали Святого Миколая патроном свого міста. Підтвердженням цьому є документальні та образотворчі матеріали виставки з фондів Волинського краєзнавчого музею: міська печатка із гербовим зображенням Св. Миколая (кін. XVI – поч. XVII ст.), Магдебурзький привілей Луцька (1497 р.), привілей великого литовського князя Олександра на луцьке війтівство (1503 – 1511рр.), найдавніша мапа Європи з нанесенням міста Луцька та ін .
На завершення зустрічі гості музею знайомились із  культовими іконами найпопулярнішого християнського святого.
Категорія: Волинський краєзнавчий музей | Переглядів: 836 | Додав: volyn-museum | Рейтинг: 0.0/0