Головна » 2014 » Січень » 29 » У музеї відбулась акція „Рушник Великому Тарасу” (ВІДЕО).
17:17
У музеї відбулась акція „Рушник Великому Тарасу” (ВІДЕО).
У музеї відбулась акція „Рушник Великому Тарасу” (ВІДЕО).
29 січня 2014 року у меморіальній експозиції «Шевченківська світлиця Миколи Куделі» Волинського краєзнавчого музею відбулась акція «Рушник Великому Тарасу».

Всеукраїнська акція стартувала 28 листопада 2013 року в селі Шевченкове, Черкаської області. Ініціатором та організатором акції є Микола Степаненко, президент благодійної організації «БФ Український рушник».
Світла ідея вишитого рушника полягає у його виготовленні саме в тих місцях, де бував великий Кобзар. До вишиття цього унікального витвору народного мистецтва докладаються відомі майстри вишивки.Народні перекази дозволяють говорити про перебування Тараса Григоровича на Ковельському Поліссі Волинського краю. У церкві села Вербка Шевченко відновив образ св. Миколая. Запрестольна ікона Божої Матері в селі Секуні була другим образом, до якого торкнувся мистецькою рукою Тарас Шевченко. Існують припущення, що на запрошення знайомих, Шевченко їздив у с. Пляшова. Вірш «Ой, чого ти почорніло, зеленеє поле», присвячено битві під Берестечком.В процесі музейної акції відомі волинські майстри вишивки приєднались до мережання цього особливого витвору мистецтва.

Цей рушник стане величним національним символом, обов’язковим атрибутом всіх урочистих заходів до 200-річчя від дня народження Т.Г.Шевченка.

Організатори Волинської акції – управління культури облдержадміністрації, Обласний науково-методичний центр культури.
 
Фото Л.Максимова
Категорія: Волинський краєзнавчий музей | Переглядів: 764 | Додав: volyn-museum | Рейтинг: 5.0/3
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]