Головна » 2011 » Травень » 20 » Інформаційний лист на допомогу вчителям та учням учбових закладів (заходи на травень-червень 2011 р.).
Волинський краєзнавчий музей та його відділи
пропонують
на травень – червень 2011року

У Волинському краєзнавчому музеї:
 – екскурсії по музейній експозиції, виставках та пішохідна по Меморіалу Вічної Слави;

виставка «Сповідь старовини: історія промовляє, експонати засвідчують…» (до Міжнародного дня музеїв)
Виставка раритетів із фондів музею (твори живопису, графіки, кам’яної та гіпсової пластики, автографи, старі світлини, предмети умеблювання тощо) пропонує відвідувачам цікаву сюжетну розповідь із далекого й ближчого минулого Волинського краю, засновану на реальних історичних фактах.

– виставка «Романтика ремесла княжої доби: металургійно-ковальська та ювелірна справа»
Виставка містить близько 300 експонатів, які демонструють два основних види ремесла княжої доби Волині (X – XIVст.). Представлені речі – прикраси (підвіски, застібка до книг), предмети сакрального призначення( хрести-енколпіони та натільні хрестики, іконки), знаряддя праці (наральники, чересла, окуття до лопат), предмети побуту (ключі з замками, прясла), зброя (наконечники стріл тощо) – є не лише носіями історичної інформації, але й зразками високого рівня майстерності.

– виставка «І все-таки до тебе думка лине…»
Експонати, представлені на виставці, розкривають життя і    творчість не лише Лесі Українки, а й усього сузір’я Косачів-Драгоманових. Частину виставки, присвячену драмі-феєрії «Лісова пісня», доповнює колекція скульптури малих форм (різьба по дереву майстра народної творчості С. Наумова), а також колекція ескізів театральних костюмів ляльок (художниця Г. Івашків)
екскурсії по меморіальній експозиції «Шевченківська світлиця Миколи Куделі»

– персональна виставка вишиваних робіт майстра народної творчості Т. П. Домбровської (до 70-річчя від дня народження).
На виставці експонується близько 200 вишиванок, серед яких: рушники, ікони, картини, портрети, скатертини, серветки, доріжки, гардини, сукні, сорочки тощо.

– виставка «Волиняни – Шевченківські лауреати» (до 50-ої річниці заснування Національної премії України імені Тараса Шевченка)
На виставці представлені експонати з музейних колекцій (документи, нагороди, фото, особисті речі, художні та публіцистичні твори), які стосуються наших земляків – лауреатів Шевченківської премії. У різні роки ними стали: вчений-шевченкознавець, член-кореспондент АН УРСР Є. Шабліовський, Народна артистка СРСР Н. Ужвій, академік НАН України М. Жулинський, Народний артист України В. Зінкевич, письменник-публіцист, доктор філософії Є. Сверстюк, письменник, заслужений діяч мистецтв України В. Слапчук.

– Виставка «Під нами планета Земля» (до 50-ліття першого польоту людини в космос).
На виставці представлені макети місяцехода, штучних супутників Землі, космічного корабля «Союз», їжа космонавтів, колекції поштових конвертів, марок, значків та ювілейних медалей на тему космосу. Подані матеріали про космонавтів: Ю. Гагаріна, Г. Берегового, П. Поповича, Ю. Артюхіна, В. Аксьонова та інших. Окремий розділ експозиції присвячений першому українському космонавту – Л. Каденюку.

У Музеї волинської ікони:
 – виставка «Божественні лики. Між Сходом і Заходом» (релігійний живопис XVIII – XIX ст.з колекції Волинського краєзнавчого музею)
На виставці представлені 19 творів, різних за сюжетною тематикою, складністю композицій, колоритом і майстерністю виконання. Серед них: монументальні полотна, костельні образи, православні ікони, а також списки відомих Чудотворних ікон Луцька і Волині – Римська ікона Богородиці та Почаївська ікона Богородиці.

Попередні замовлення за телефономи:
Волинський краєзнавчий музей – 24-75-82
Музей волинської ікони – 24-34-12
Категорія: Волинський краєзнавчий музей | Переглядів: 1069 | Додав: volyn-museum | Рейтинг: 0.0/0