Головна » 2011 » Серпень » 16 » До 20-ї річниці незалежності України відкрито оновлену виставку „Волинь: історія, політика, економіка, культура”.

16 серпня 2011 року, до 20-ї річниці незалежності України, у Волинському краєзнавчому музеї відбулося відкриття оновленої стаціонарної виставки „Волинь: історія, політика, економіка, культура”. Вона складається з двох експозиційних залів „Волинь радянська. 1945-1991 рр.” та „Волинь: історія, політика, економіка, культура. 1991-2011 рр.”.
У переоформлені експозиції використані матеріали з фондів Волинського краєзнавчого музею, матеріали передані управліннями культури і туризму, освіти, економіки Волинської обласної державної адміністрації.
Розширено блок матеріалів, які стосуються боротьби українських повстанців проти сталінського режиму у 50-х роках ХХ ст. Подано ряд матеріалів, які ілюструють радянську освіту 50-80 років ХХ ст. Новими експонатами у першому залі експозиції є матеріали, які стосуються волинських дисидентів Данила Шумука, Миколи Коца, Валентина Мороза, Дмитра Іващенка, Євгена Сверстюка, Наталії Каразії.
Розширено тему перебудови та початку демократичних процесів на Волині у 80-90-х роках ХХ ст. До уваги відвідувачів – листівки, документи, фотографії, книги, які розповідають про Чорнобильську катастрофу, економічне становище у краї, діяльність перших політичних партій – зокрема, Народного Руху України.
Розділ „Волинь: історія, політика, економіка, культура. 1991-2011 рр.” містить ряд цікавих матеріалів, що стосуються Проголошення незалежності України, бюлетені та протоколи виборчих комісій по результатах виборів Президента України та Всеукраїнського референдуму на підтвердження Акту Проголошення  Незалежності України.
Тут представлена колекція ювілейних та пам’ятних монет з фондів Волинського краєзнавчого музею та колекція значків, передана до музею директором кіностудії „Волинь” Борисом Ревенком.

Блок матеріалів по промисловості доповнено новими зразками продукції. Також представлено ряд експонатів, які розповідають про національну символіку, в тому числі про синьо-жовтий прапор, історичні рішення Луцької міської ради 21-го скликання, що стосуються національної символіки, регіональна символіка Волинської області та міста Луцька.
На виставці відвідувач може отримати інформацію про цікаві музейні експозиції та туристичні об’єкти Волині.

Виставку представили в. о. зав. відділу новітньої історії Тетяна Дудар  та старший науковий співробітник відділу Сергій Лис.
Категорія: Волинський краєзнавчий музей | Переглядів: 861 | Додав: volyn-museum | Рейтинг: 0.0/0