Головна » Статті » Затурцівський меморіальний музей В.Липинського

У категорії матеріалів: 7
Показано матеріалів: 1-7


Сортувати по: Date · Name · Rating · Comments · Views
   Родинна садиба Ліпінських – яскравий штрих історичного портрета села Затурці. Розташована в мальовничій місцевості на пагорбі у північно-західній частині села, вона ніби увінчує цей живописний витвір природи і людських рук. Нині колишня садиба Ліпінських перетворена в музейний комплекс загальною площею 4,1 га, головними елементами якого є дім та парк.
Затурцівський меморіальний музей В.Липинського | Views: 2244 | Added by: volyn-museum | Date: 05.09.2013 | Comments (0)

   Сьогоднішня ситуація в суспільстві вимагає кардинального переосмислення поняття патріотизму та націоналізму для виховання громадян-патріотів. Особливу роль у цьому відіграє інформація про життєвий шлях та наукову спадщину В.К.Липинського.

   Хранителі музею Віталій та його сестра Наталя Гатальська започаткували дводенний міні-фестиваль, присвячений 70-річчю УПА. Я щиро погодився приїхати до них зі своїми фільмами і був вражений тою приємною атмосферою, що панувала в Затурцівському музею ці два дні.

   Коли йшлось про вибір місця музею В’ячеслава Липинського, ним логічно мала стати батьківська садиба в Затурцях. Тим більше, що збереглось середовище: вцілів панський будинок, залишився парк (один з небагатьох на Волині старовинних паркових ансамблів), відреставровано Затурцівський Свято-Троїцький костел – пам’ятку архітектури ХVІІ століття; і зрештою, відновлено місце поховання В.Липинського.

     Меморіальний музей В’ячеслава Липинського, відкритий 22 серпня нинішнього року в селі Затурці Локачинського району, є єдиним в Україні і світі музеєм відомого політолога, історика і державного діяча, уродженця Волині.