Музей „Світлиця” Луцької гімназії №4 імені Модеста Левицького.

З 5 березня 2009 року на базі гімназії діє музей народознавчого профілю „Світлиця” (свідоцтво про реєстрацію № 03 – 144, наказ управління освіти і науки Волинської обласної державної адміністрації від 05.03. 2010 р. № 112), який і є ланкою зв’язку  минулого і сучасного, старшого покоління і молоді.
Кожна річ в музеї є живим віддзеркаленням родинного, громадського і суспільного життя наших предків. Тут - інтер’єр селянської хати з одягом, зразки гончарних виробів, старовинні меблі, знаряддя праці, колекція рушників і писанок. Біля хати – криниця зі старовинним зрубом, на її дні джерело хлюпоче (дзеркальна ілюзія), тин, де експозиція постійно оновлюється і поповнюється  в залежності від пори року.
У музеї є і оригінальні експонати. Зокрема, сім’я Ореста Патлякевича, випускника гімназії 2010 року, зберегла до наших днів і віддала до музею прабабусину весільну вишивану сорочку і  запаску (1950 р.). Родина Федоруків–Бердоусів передала до музею вишиті жіночі блузи і чоловічі вишиті сорочки, яким майже 100 років. Найціннішою є дитяча сорочка, вишита кісткою риби у 1949 році на Колимі Ганною Василишин, уродженкою села Сабанівка Радехівського району Львівської області, засудженою за участь у національно-визвольних змаганнях кінця 40-х років.
Згідно з вимогами ведеться документація музею: інвентарна книга, книга обліку відвідувачів та екскурсій, книга відгуків. Існує річний та перспективний план роботи музею.
Музей оснащений мультимедійним центром, який використовується у навчальних і виховних цілях.
 
Адреса: 43025, Волинська обл., м. Луцьк, проспект Волі, 25.
Тел.(факс): (0332) 72-51-79.
Е-mail:gimnazia4lutsk@ ukr.net
Музей працює з 9.00 до 15.00 год.
Вихідні дні - субота, неділя.
 
Директорка: Возняк Леся Антонівна.