Устилузький народний музей Ігоря Стравінського

Устилуг – одне із старовинних містечок на Волині, відоме ще з літописних часів (1150 р.). В останній чверті XIX – на початку XX століть – це було звичайне провінційне містечко з патріархальним побутом. Однак, саме в той час Устилуг став притулком для трьох поколінь родини Стравінських – знаменитого співака Маріїнського театру в Петербурзі Федора Стравінського, його сина всесвітньовідомого композитора Ігоря Стравінського та сина останнього – Федора, визнаного в світі швейцарського художника. Ігор Стравінський називав Устилуг „райським куточком для творчості”. Саме тут композитор щасливо працював над творами. Музика Стравінського, що була створена в Устилузі – одна з блискучих сторінок світової культури. Завдяки композитору музичний фольклор Волині через балети „Жар птиця” (1910 р.), „Петрушка” (1912 р.), „Весня священна” (1913 р.), „Весіллячко” назавжи залишиться в історії світової музики.
Нині в будинку композитора „Стара Миза”, побудованому у 1907 році за його власним проектом, знаходиться музична школа, де на першому поверсі у лівому крилі розміщується музей композитора. У чотирьох експозиційних залах за тематично-хронологічним принципом подані матеріали, які розповідають про життя та творчий шлях геніального композитора, його перебування в Устилузі, останній приїзд до Радянського Союзу. 
Велику пошукову роботу по дослідженню життєвого і творчого шляху композитора провели в свій час науковці Волинського краєзнавчого музею Олена Огнєва та Олекса Ошуркевич. Допомогу у створенні музею надав фонд Пауля Захера з Базеля (Швейцарія). Активну роботу по створенню музею проводив Володимир Васильович Терещук – директор місцевої музичної школи, який з часу відкриття музею у 1990 році є його незмінним громадським директором.
      29 вересня 2013 року, після тривалого ремонту та реконструкції,  музей-садиба видатного композитора ХХ століття Ігоря Стравінського знову відкрив свої двері для відвідувачів. У ході реставраційних робіт відтворено вигляд будинку, який він мав на початку ХХ століття. Докорінно змінили експозицію, відтворили родовід родини Стравінських та додали нові матеріали. Автор нової експозиції – кандидат історичних наук Олена Огнєва. Серед експонатів музею альбом замальовок видів України батька композитора Федора Гнатовича Стравінського, оригінал якого зберігається в Театральному музеї в Санкт-Петербурзі, фотографії родини та друзів Ігоря Стравінського.


 
Адреса: 44731, Волинська обл, м.Устилуг, вул.Стравінського, 2в
Тел.: (03342) 9-34-59.
Музей працює з 10.00 до 13.00 год.

Вихідні дні - субота, неділя.

Вхідна плата: для учнів та студентів – 2,50 грн., для дорослих – 5,00 грн.
Екскурсійне обслуговування: для учнів та студентів – 15.00 грн., для дорослих – 30,00 грн.

Директор: Терещук Володимир  Васильович.