Музей волинського лісу

В урочищі Лопатень Ківерцівського району у 2008 році відкрито Музей волинського лісу (з 2016 року складова частина «Лопатенського історико-природничого музейного комплексу»). Ініціаторами створення Музею лісу стали начальник обласного управління лісового і мисливського господарства, заслужений лісівник України Богдан Колісник і журналіст Валерій Мельник. Експозиція розміщена у двох залах першого поверху двоповерхового будиночку. Численні експонати музею, а до їх збирання було залучено громадськість області, колективи всіх лісгоспів краю, розповідають про давню історію пущ, борів і дібров Волині. Тут розміщена експозиція з історії волинського лісового господарства й мисливства, починаючи ще від часів княжої доби і до сьогодення. Велику увагу приділено матеріалам про самовідданих працівників цієї галузі різних рівнів, завдяки яким нині Волинський держобллісгосп є одним із провідних в Україні. Доповненням до текстових матеріалів музею є унікальні й рідкісні речові експонати, серед яких – старий інструмент лісівників, вивіски лісництв, дореволюційний нагрудний знак „сторожів лісу”, давні мисливські трофеї і реліквії, а також численні документи і фотоілюстрації.
Окремий розділ експозиції присвячений ветеранам лісової справи області. За весь повоєнний період в обласному управлінні лісового господарства було лише три керівники: Дмитро Телішевський, Анатолій Голік та Богдан Колісник. Це яскраве свічення стабільності роботи лісівників.
Поруч із музеєм відтворено дерев’яний будиночок лісника, що є точною копією такого службового приміщення ХІХ століття.
Крім того, відвідувачі й туристи можуть довідатись про місцевий ліс, його флору й фауну, заповідні місця. Для них тут облаштовано екологічну стежку та спеціально обладнано куточок для відпочинку. А для школярів під відкритим небом працює навчальний клас під відкритим небом.
 

Адреса: 45215, Волинська обл., Луцький р-н, урочище Лопатень.
Територія Цуманської ОТГ, тел. 0963421234 (директорка).
E-mail: [email protected]

Музей працює з 9.00 до 16.00 год.
Вихідний день – понеділок.

Директорка: Шульгач Валентина Олександрівна.