Рокинівський музей історії сільського господарства Волині-скансен

Рокинівський музей історії сільського господарства Волині  був відкритий у 1979 році. Його засновник та незмінний директор Олександр Миколайович Середюк – відомий історик, краєзнавець та публіцист. Протягом багатьох років він збирав реліквії волинської минувшини, які стали унікальним надбанням. На порожньому місці його руками було створено справжній сучасний музей. Всі експонати були зібрані власноруч і ціною організаторських зусиль та чисельних пішохідних туристично-краєзнавчих походів і розкопок, мандрівок і поїздок, зустрічей із старожилами краю. Експозиція,  розміщена в 8 залах музею, розповідає про історію волинського села, розвиток сільського господарства Волині в різні періоди, про природу і екологію краю. Один з розділів експозиції розповідає про історію української державності.

 

З 1989 року на території Рокинівського дендропарку було розпочато роботи над створенням діючої експозиції просто неба, в якій нині представлено пам’ятки древнього житлового, господарського і присадибного дерев’яного будівництва: вітряк, дводільна хата, хлів, клуня, баня, льох, курна хата (1875 рік), стодола та ін.

 

Рокинівський музей-скансен пропонує широкий спектр музейний послуг для відвідувачів. Це, звичайно огляд експозицій, екскурсії, катання на конях (верхом і на возі). Тут можна спробувати в роботі стародавні знаряддя праці, скуштувати страви української національної кухні, козацький обід в курній хаті, переночувати на духмяному сіні, скупатися в ставку.

 

На базі музею створено школу „Козацького гарту”, де проводяться навчання по програмі психофізичної підготовки воїнів Запорізької Січі.

 

        Рокинівський музей історії сільського господарства Волині – скансен є улюбленим місцем відпочинку волинян і гостей краю.  Музей знаходиться в селищі Рокині, що за 12 км від Луцька.

 

 
Адреса: 45626, Волинська обл., Луцький район, смт.Рокині, вул.Шкільна, 1.
Тел. /факс: (0332) 70-93-75.
E-mail: [email protected]
 
Музей працює з 9.00 до 18.00 год.
Без вихідних.

Вхідна плата: для учнів та студентів – 20,00 грн., для дорослих – 30,00 грн.
Екскурсійне обслуговування: 200,00 грн.

Директор: Ковальчук Роман Олександрович.