Музей технічного прогресу

Музей технічного прогресу (нині - Музей науки і техніки) відкрито 19 липня 2013 року. Ініціатором  та організатором створення його виступив спортивно-оздоровчий комплекс „Адреналін Сіті” та Волинська філія Комп’ютерної Академії „ШАГ”. Заклад розташований на території СОК „Адреналін Сіті”.
 
Це єдиний у своєму роді музей в Україні, де зібрано приклади технічного прогресу, починаючи з найпростіших пристосувань первісних часів  і до сьогодення, а також представлений хронограф з ілюстраціями та зразками найважливіших  винаходів людства. Мета створення такого музею є благородною і несе в собі, як просвітницький характер, так і популяризацію досягнень людства загалом. Адже, щороку в світі з’являються все нові винаходи, відбувається швидкий перехід до нанотехнологій. Тому завданням музею є збереження майбутнім поколінням  раритетних експонатів,  що характеризують цілі епохи науково-технічного прогресу.
 
 
Експозиція музею нараховує понад 1500 експонатів, які демонструють історію винахідництва, яке є рушійною силою прогресу, адже з винаходу першого знаряддя праці й розпочалася загалом історія людства. В усі часи саме винахідництво допомагало людині в освоєнні природи, починаючи з видобування вогню і завершуючи польотами в космос. У центрі експозиції розташований стенд, присвячений видатним українським винахідникам.


 
 
У музеї основну увагу закцентовано на періоді інтенсивного розвитку  радіотехніки, фото- та відеоприладдя, комунікаційних систем, годинників тощо. Загалом, уся експозиція музею розділена на декілька модулів, де представлені реальні експонати технічного прогресу.
 
 
Музей технічного прогресу динамічно розширюватиметься, а його колекція постійно збільшуватиметься, оскільки кожен бажаючий зможе долучитися до його наповнення, надавши музею експонат від себе. Крім того, технічний прогрес не стоїть на місці, а кількість новітніх винаходів інтенсивно збільшується практично щодня. Відтак, їх попередники займатимуть гідне місце в колекції нашого музею.
 
Йдучи в ногу з часом, все освітлення в музеї виготовлене за новітніми технологіями: встановлені світлодіодні лампи, які випромінюють блакитний „холодний” спектр світла і працюють в енергозберігаючому режимі  50 тисяч годин.

 
Адреса: Волинська обл., м. Луцьк, вул. Карбишева, 1. Спортивно-оздоровчий комплекс „Адреналін Сіті”.
 
Тел.: 095 1983428.
 
 
Сайт: тут
 
Музей працює у будні з 12.00 до 20.00; вихідні/святкові з 11.00 до 20.00.
 
 
 
Директор: В’ячеслав Сусалєв.