Музей історії Волинського національного університету імені Лесі Українки

Комплектування матеріалів музею розпочалося в вересні 2000 року. Тоді ж була виділена кімната для створення музею, який є центром збереження історичної спадщини університету. У 2004 році він отримав установчі документи: свідоцтво і паспорт. Науковими консультантами музею нині є проректор з навчально-виховної роботи, доцент І.М.Констанкевич та доктор історичних наук, завідувач кафедри археології і джерелознавства М.М.Кучінко.
Експозиції музею присвячені Волинському національному університету імені Лесі Українки, який веде початок з квітня 1940 року, коли на Волині відкрився перший вищий навчальний заклад Луцький державний учительський інститут. Чільне місце займають світлини його найперших директорів. Тут же розміщено світлини та документи першого випуску учителів, який відбувся 30 червня 1948 року, наявні в експозиції. Все це розміщено на 3-х стендах музею.
Показано становлення та еволюцію факультетів: фізико-математичного, історичного, філологічного, педагогічного (нині педінституту), романо-германської філології, природничо-географічного (нині географічного, біологічного та хімічного), психологічного, інституту мистецтв, інституту соціальних наук, факультету міжнародних відносин, юридичного факультету, інституту фізичної культури та спорту, а також відомості про спортсменів-призерів міжнародних змагань – все це можна дізнатися з матеріалів, які розміщені на 21 стенді.
Важливим є стенд „Ветерани Другої світової війни – наші працівники”, де розміщені фото наших колишніх викладачів та працівників. Їх залишилось уже мало, але це живі свідки тих далеких часів і наша гордість. Ветеранську організацію університету сьогодні очолює кандидат історичних наук, доцент В.О.Кудь.
У музеї часто проходять зустрічі, круглі столи з ветеранами Другої світової війни, ветеранами партизанських з’єднань, ветеранами війни в Афганістані, членами Волинської спілки воїнів ОУН УПА імені Клима Савура.
В експозиції „Нові факультети. ВНУ – від перших кроків і до сьогоднішніх днів” розміщені світлини, документи, книги про сучасне життя університету, його досягнення та успіхи у навчальній та науковій роботі.
Музей історії Волинського національного університету імені Лесі Українки є складовою частиною системи навчально-виховної роботи. Він утворений з метою залучення студентської молоді до вивчення історії університету.
До пошукової, краєзнавчої, науково дослідницької, художньо-естетичної роботи залучаються студенти університету.
Систематично проводиться поповнення фондів музею, шляхом підбору документів, фотографій, що стосуються життя кожного факультету та його підрозділів. Створюються нові експозиції та поповнюються стаціонарні.          Формування освіченої, розвиненої особистості, сприяння вихованню патріотизму, любові до України, поваги до викладачів, до звичаїв, традицій нашого університету – основне завдання музею.
У своїй роботі музей керуються Положеннями про музеї, що перебувають у сфері Міністерства освіти і науки України. Вони є складовою системи навчально-виховної роботи, де формується освічена розвинена особистість, виховується патріотизм та любов до України.
Загальна кількість експонатів: 544. Приміщення: кімната 77 метрів квадратних.
 
Адреса: 43025, м.Луцьк, пр. Волі, 13, Волинський національний університет імені Лесі Українки.
Режим роботи: щоденно з 14.00 до 18.00.
Тел.: (03322) 72-44-32.