Музей етнографії Волині та Полісся при Волинському національному університеті

Збір перших етнографічних експонатів музею розпочався з 1995 р. А в липні наступного 1996 р., за ініціативою завідувача кафедри археології та джерелознавства Михайла Михайловича Кучинка, Аллою Адамівною Дмитренко було оформлено першу експозицію Кабінету етнографії Волині та Полісся. Саме з цього часу веде відлік історія Музею етнографії Волині та Полісся.
Наказ про створення Музею етнографії Волині та Полісся при Волинському національному університеті імені Лесі Українки виданий 18 листопада 2008 р. Вже наприкінці грудня цього ж року була організована перша етнографічна виставка під символічною назвою „На ниточці родоводу”, приурочена до Дня історичного факультету. У грудні 2009 року проведена друга велика виставка, названа „На ниточці родоводу-2”, приурочена до 70-річчя утворення Волинської області. Безперечно, що вся робота, пов’язана з підготовкою і оформленням виставки, була проведена студентами спеціальності „Музейна справа та охорона пам’яток історії та культури” і завідувачем музею на громадських засадах – Аллою Адамівною Дмитренко.
Управлінням освіти та науки Волинської обласної державної адміністрації Музей етнографії Волині та Полісся зареєстровано 3 грудня 2010 р.
У квітні 2011 р. була проведена виставка за результатами музейно-виробничої практики студентів 5 курсу спеціальності „Музейна справа та охорона пам’яток історії та культури”, яка приурочувалася до Великодніх свят і складалася з таких тематичних блоків: „Одяг Волині та Західного Полісся” Тетяна Боровицька, „Гончарні осередки Волині” Максим Червінський, „Ткацтво Волині та Західного Полісся” Ольга Шевчик та фотовиставки „Етнографічне літо 2010 р.”. У квітні проведена часткова реекспозиція Музею етнографії Волині та Полісся, в якій представлено п’ять тематичних блоків дерево, кераміка, плетіння, одяг, декоративні тканини. А 12–19 травня 2011 р. музей провів четверту етнографічна виставку „На ниточці родоводу”, яка включала тематичні напрями: „Пізнай горнятко по голосу”, „Живе дерево”, „Вишию сорочку кольору кохання”, присвячена Міжнародному дню музею і 15-річчю створення Музею етнографії Волині та Полісся. Її відкриття відбулося в рамках Фестивалю науки ВНУ імені Лесі Українки.
Музей етнографії Волині та Полісся знаходиться у корпусі історичного факультету Волинського національного університету імені Лесі Українки.

Адреса: м. Луцьк, вул. Шопена, 24; корпус № 4, ауд. 303. 
Музей також має етнографічну лабораторію, яка знаходиться в ауд. 405.
Е-mail – [email protected]
Музей працює з понеділка по четвер з 9.00 до 18.00, у п’ятницю з 9.00 до 17.00. Обідня перерва з 13.00 до 14.00.
Вихідні дні – субота, неділя.
 
Завідувачка музею: Чибирак Світлана Вікторівна.