Волинський регіональний музей українського війська та військової техніки

Волинський регіональний музей українського війська та військової техніки   Волинський регіональний музей українського війська та військової техніки, філіал Національного військово-історичного музею України, – єдиний у Західному регіоні України військовий музей. Його було створено 1999 року з ініціативи громадської організації «Джерела» за наказом Міністра оборони України. Згідно з наказом, музей розбудовується на громадських засадах за рахунок коштів цієї організації.
   Для розміщення музею Міністерство оборони України виділило у центрі Луцька військове містечко площею близько 1 га і дві будівлі, зведені 1925 року, загальною площею понад 900 кв.м.
   Експозицію музею – виходячи з початкових вимог, що склалися на той час, – планували створити за двома розділами: перший – експозиція сучасної військової техніки та озброєння на відкритому майданчику, другий – тематична історико-хронологічна експозиція.
   Презентація музею відбулася у вересні 1999 року.
   У червні 2000 року було завершено перший етап експозиції та відкрито виставку військової техніки та озброєння. 
   Наразі на виставці представлено зразки військової техніки і озброєння, а саме: авіаційні комплекси, бронетанкова техніка, зенітно-ракетні комплекси, артилерійське озброєння, техніка служб забезпечення тилу Збройних Сил України та техніка військ зв’язку. Військову техніку і озброєння, розміщене на виставці, було зібрано й доставлено у музей з різних військових частин, що дислокуються в Одесі, Харкові, Львові, Житомирі, Хмельницькому, Рівному, Полтаві, Чернігові, Тернополі, Вінниці, Луцьку тощо.
   2004 року відкриті постійно діючі виставки «Озброєння військ Протиповітряної оборони та Військово-Повітряних Сил» і «Апаратура і обладнання військ зв’язку». До 60-річчя визволення Волинської області створено постійно діючу виставку «Сторінки військової історії Волинського краю», урочисте відкриття якої відбулося у липні 2004 року. На виставці представлені експозиції стрілецької зброї та нагород.
   На сьогодні фонди музею налічують близько 1000 експонатів, репрезентуючи авіаційну і бронетанкову техніку, артилерійське і зенітно-ракетне озброєння, стрілецьку зброю, апаратуру і обладнання військ зв’язку, а також різноманітні матеріали військової історії, які мають музейне значення: бойові прапори, предмети форми одягу й армійського побуту, документи і фотографії, твори мистецтв, військові трофеї та інші матеріали. В музеї проводяться тематичні виставки.
 
Адреса: 43000, Волинська обл., м.Луцьк, вул. На Таборищі, 4.
Тел.: (0332) 24-00-51.
E-mail: [email protected]
Сайт: https://volmuz.org.ua/
Музей працює з 10.00 до 17.00 год.
Без вихідних.

Вхідна плата: для учнів та студентів – 15,00 грн., для дорослих – 25,00 грн.

Екскурсійне обслуговування: 50,00 грн.

Плата за відео зйомку – 10 гривень.

Вхід до музею для військовослужбовців строкової служби, ветеранів війни, учасників бойових дій, дітей дошкільного віку, дітей сиріт, дітей з інвалідністю та осіб з інвалідністю 1 і 2 груп, працівників музейних установ, членів Міжнародної Ради музеїв ЮНЕСКО, керівників екскурсійних груп – безкоштовний.

Директор: Ткачук Олег Миколайович