Державний історико-культурний заповідник в м. Луцьку

Серед 458 міст України стародавній Луцьк привертає увагу своєю особливою минувшиною. Відправною ж топографічною точкою буття нашого міста в просторі і часі є найстаріша його дільниця, що охоплює історико-культурний заповідник "Старий Луцьк”, заснований 1985 року.
Площа заповідника відносно невелика – близько 41 га. Але на цьому  обшарі  можна побачити і оцінити багато древніх пам’яток матеріальної культури. І перш за все, це Верхній замок – реліктове творіння часів середньовіччя. Замок зараз – не тільки музеї, виставки, діючі моделі старовинної зброї і устаткування. Він також є своєрідною  культурною сценою  нашого міста, де   проходять  різноманітні фестивалі, шоу, конкурси, концерти і, звичайно,  рицарські турніри.
Історико-культурний  заповідник – не тільки Верхній замок. Його територія це  і видимі кроки історії міста:  величний кафедральний костьол ХVІІ ст., що ніби панує над старівкою, оборонна синагога ХVІІ ст. найстаріші православні церкви міста стіни яких пам’ятають визначних діячів України: Івана  Виговського, Данила Братковського, Петра Могилу, Іова Кондзелевича. Поруч – зовсім „юна” німецька лютеранська кірха,  якій „всього” 103 роки.  Можна також побачити вежу і рештки мурів  Окольного замку ХVІ ст., Музей книги, музей-аптеку, меморіальну „Лесину вітальню”, присвячену  пам’яті Лесі Українки, і  сторінку історії сучасного міста –  „будинок  з химерами” місцевого скульптора Миколи Голованя.
Колектив заповідника не знає вихідних і святкових днів.  Ми завжди раді зустріти дорогих гостей. Навіть вночі.  Оскільки заздалегідь можна замовити і романтично-таємничу  нічну екскурсію.
Панорама замку Любарта тут.
 
 Тел.: (0332) 72-34-32, 72-48-88.
Офіційні сайти:
https://www.zapovidnyklutsk.org.ua/
 
Заповідник працює з 10.00 до 19.00 год., з 1 жовтня по 1 квітня з 10.00 до 17.00 год.
Без вихідних.

Вхідна плата: для учнів та студентів – 5,00 грн., для дорослих – 10,00 грн.

Екскурсійне обслуговування: учні та студенти – 30,00 грн., дорослі – 50,00 грн.

 
Директор: Рудецький Павло Аркадійович.