Володимир-Волинський історичний музей

Володимир-Волинський історичний музей

Володимир-Волинський історичний музей – один з найдавніших музеїв Волині. Перша музейна збірка у м. Володимирі-Волинському була створена при Братстві Святого Володимира, заснованому у 1887 році. Це було сховище для збереження старожитностей. Завідувачем Давньосховища і Головою Ради Братства був місцевий житель, дворянин, мировий суддя О.М.Дверницький. До Давньосховища надходили стародавні манускрипти, стародруки, предмети сакрального мистецтва, монети, археологічні знахідки. У 1893 році речі з Володимир-Волинського давньосховища були передані до створеного Волинського сховища старовини у Житомирі.
У першій чверті ХХ століття на Волині та Галичині відкривається ряд музеїв. У ті роки на хвилі зацікавлення старожитностями та національною історією, відновив свою діяльність історичний музей у Володимирі. У Записках Наукового Товариства імені Шевченка за 1937 рік у праці О.М.Цинкаловського „Матеріали до археології Володимирського повіту” натрапляємо на інформацію про музей „...Предмети...зібрані у Володимирі та його околицях знаходяться у володимирському міському музеї.” Тоді він розміщувався у приміщеннях колишнього монастиря домінікан.
8 травня 1940 року Постановою РНК УРСР за № 835 Володимир-Волинському музею було надано статус державного. З 1967 року громадським директором і організатором музею більше 20 років був краєзнавець Петро Заклекта. При його активній участі було сформовано фондову збірку музею. Збереглося також більше сотні експонатів з 30-40-их років минулого століття, на яких поставлено старі інвентарні номери Володимир-Волинського музею, які підтверджують „його родовід” з тих далеких років. Нині у музеї  зберігається понад 17 тисяч експонатів основного фонду.
До 900-річчя міста Володимира-Волинського була створена нова експозиція музею в новому приміщенні, пам’ятці міської архітектури. Це кам’яна, двоповерхова будівля, знаходиться у старовинному скверику в центральній частині міста. Експозиція музею представлена великою археологічною колекцією, матеріалами фотодокументального фонду, етнографічними пам’ятками, творами образотворчого мистецтва.
 З 2014 року Володимир-Волинський історичний музей носить ім’я Омеляна Дверницького.
 
Адреса: 44700, Волинська обл., м.Володимир-Волинський, вул. І. Франка, 6
Тел.: (03342) 2-19-11.
Е-mail: [email protected]
Офіційний сайт: https://volodymyrmuseum.com/

Музей працює з 9.30 до 17.30 год., п’ятниця 9.30 до 16.30 год.

Вихідний: субота, неділя.

Вхідна плата: для учнів та студентів – 2,00 грн., для дорослих – 4,00 грн.

Екскурсійне обслуговування: учні та студенти – 15,00 грн., дорослі – 30,00 грн.

 
Директор: Стемковський Володимир Володимирович.