Музей історії кінематографії та фотомистецтва Волині

На базі Народної аматорської кіностудії „Волинь” у Луцьку діє Музей історії кінематографії та фотомистецтва Волині. Створений він режисером кіностудії, заслуженим працівником культури України Борисом Ревенком.
У музеї зберігаються десятки тисяч експонатів: тисячі кілометрів плівок, платівки, професійні фото, а також і старі кінокамери, відеокамери, проектори, монтажні столи, кіноафіші, література і навіть старі кіноквитки тощо. Є тут навіть німецька портативна камера, якою оператори знімали військові дії. Представлена тут і фотокамера відомої української сенаторки Олени Левчанівської, яку передала в музей її донька Ірина – найстаріша кіноаматорка і любителька фотомистецтва з Луцька. Особливу цінність мають подаровані нею світлини. Це унікальні знімки древнього міста і його людей, зроблені на початку двадцятого століття тодішніми міськими фотомайстрами популярного в ті часи фотоательє „Рембрандт”. Вона також передала музею окремі випуски заснованого в минулому столітті першого західноукраїнського фотографічного часопису „Світло і тінь”. А сотні і сотні зразків іншої фото- і кінотехніки фактично ілюструють розвиток технічної бази цього виду мистецтва. Сьогодні колекція музею нараховує біля п’яти тисяч експонатів.
Серед виставлених перших експонатів фотомитців краю увагу привертають роботи колишнього фотокореспондента Укрінформу у Волинській області Валерія Бєлова – сценариста і оператора багатьох фільмів „малого екрану”, що були відзначені на всеукраїнських і міжнародних фестивалях аматорського кіно.
Збираються також матеріали про український кінематограф, зокрема про розвиток його на Волині, адже саме звідти родом такі кіноактори, як Наталія Ужвій, Володимир Талашко, режисер Леонід Хринюк, режисер і актор Юрій Тимоншин, Олесь Санін та володар Гран-прі за операторську роботу на кінофестивалі в Сан-Себастьяні (Іспанія) Сергій Михальчук. Великої уваги надається копіюванню на цифрові носії старих кіноматеріалів, яких у музеї зібрано десятки тисяч метрів.
 
 
Адреса: 43025, м. Луцьк, пр-т Волі, 3, кіностудія „Волинь”.
Тел.: (0332) 72-52-66
Режим роботи: по замовленню.