Геологічний музей при Волинському національному університеті імені Лесі Українки


Музей геології Волинського національного університету імені Лесі Українки є складовою навчально-виховної роботи. Він створений для демонстрації природних геологічних експонатів Волині, України та інших регіонів Європи, Азії та Африки з метою поглибленого вивчення курсів геології, геоморфології, екології студентами географічного, біологічного, хімічного факультетів та педагогічного інституту. Крім того, використовується для гурткової роботи із учнями старших класів загальноосвітніх шкіл і гімназій та проведення занять із слухачами Малої Академії.

Тип самородних мінералів у колекції музею поданий самородною міддю із родовища Жиричі біля Ратно та різними морфологічними типами сірки із Нового Роздолу та Яворова, що на Львівщині.
Тип сульфідів. У колекції є зразки сфалериту, галеніту, халькопіриту, піриту, піротину із різних регіонів Російської Федерації та Казахстану. Серед них є друзи піриту і галеніту.
Тип оксидів.
Клас власне оксидів і гідроксидів. Досить широко поданий у вигляді зразків гематиту, магнетиту, марказиту, оксидів марганцю, алюмінію із Кривого Рога, Уралу, Казахстану тощо.

Польові шпати також різноманітні – це безбарвний ортоклаз, синьо-зелений амазоніт, жовто-сірий плагіоклаз, чорний з іризацією лабрадор – Житомирщина, Російська Федерація, Казахстан, Південна Америка. У колекції є великі красиві кристали берилу і топазу із знаменитого Володарськ-Волинського родовища на Україні. Велика різноманітність слюд і гідрослюд від прозорих мусковітів до чорних біотитів, є також піроксени, амфіболи, глинисті мінерали – каолін і монтморіоніт.
Клас боратів подається у вигляді красивих кристалів бішофіту.
Клас фосфатів – це насамперед цукроподібні апатити з Кольського півострова, велике «ядро» Подільських фосфоритів вагою 35 кг., керченіт із Керченського залізорудного родовища.

Клас вольфраматів подається чорним вольфрамітом і сірувато-білим шеєлітом.
Клас сульфатів – це насамперед гіпс у вигляді друз, прозорих кристалів, суцільних сірих мас, волокнистих утворень (селеніт) із родовищ України, Казахстану, Російської Федерації.
Тип галоїдів подається галітом – друзи, прозорих і голубих кристалів, 66суцільні маси, сильвіном – рожеві суцільні маси із родовищ Прикарпаття, Солікамська та Казахстану.

Музей має невелику фауністичну колекцію, а також колекцію морських коралів із Чорного і Червоного морів, та центральної частини Індійського океану.
Адреса: 43025, м. Луцьк, проспект Волі, 13, головний корпус ВНУ імені Лесі Українки, 1-й поверх (вхід у підвал).
Тел.: (0332) 24-80-52.
Музей працює щоденно з 9.00 до 16.00, а також за індивідуальними заявками. Вхід до музею безкоштовний.
Керівник музею: Мельник Олег Володимирович.