Головна » Статті » Кортеліський історичний музей

У категорії матеріалів: 5
Показано матеріалів: 1-5


Сортувати по: Date · Name · Rating · Comments · Views

   В 1972 році в сільському будинку культури було відкрито музей історії села Кортеліси на громадських засадах. Організатором його був учитель історії місцевої школи Микола Іванович Гаврилюк. І я, будучи ученицею Кортеліської середньої школи, була екскурсоводом у місцевому музеї, вивчала історію рідного краю. В експозиції були представлені етнографічні речі, висвітлена історія села з найдавніших часів та розділ, присвячений Великій Вітчизняній війні.

Кортеліський історичний музей | Views: 1633 | Added by: volyn-museum | Date: 09.09.2014 | Comments (0)

   Збереження пам’яті про Велику вітчизняну війну і її уроки для молодого покоління допомагає нам зберегти Музей Бойової слави у нашій школі. Музей Бойової Слави у загальноосвітній школі смт. Ратне було відкрито у 1973 році. Відкриттю музею передувала велика і багаторічна праця по збиранню експонатів, документів, спогадів про історичні події нашого краю. До цієї праці долучалися учні, батьки, жителі селища.

    Кортеліський історичний музей було відкрито 5 травня 1980 року разом з Меморіальним комплексом жертвам фашизму. Поряд з науково-дослідницькою, експозиційною роботою, працівники музею ціленаправлено збирали і опрацьовували нові надходження. Шляхи формування музейної колекції різноманітні: це і написання сотні листів воїнам-визволителям, це і зустрічі з старожилами і ветеранами та очевидцями Кортеліської трагедії, це і краєзнавчі походи, і робота в різних архівах.

   У 1972 році в сільському будинку культури було відкрито музей історії села Кортеліси на громадських засадах. Організатором його був вчитель історії місцевої школи Микола Гаврилюк, який став і першим директором музею. В експозиції були представлені етнографічні речі, висвітлена історія села з найдавніших часів та розділ, присвячений Великій Вітчизняній війні.

   Виявом всенародної пам’яті стало відкриття Кортеліського меморіального комплексу жертвам фашизму і музею історії села. Незабутнім у житті села став день 5 травня 1980 року. Напередодні 35-річчя Перемоги тут відбувся урочистий мітинг, присвячений відкриттю меморіального комплексу.