Головна » Статті » Торчинський народний історичний музей імені Григорія Гуртового

У категорії матеріалів: 7
Показано матеріалів: 1-7


Сортувати по: Date · Name · Rating · Comments · Views

   4 травня виповнилося 130 років від дня народження видатного громадсько-політичного і державного діяча, члена Української Центральної Ради, уродженця Луцького району Миколи Ковальського.

Торчинський народний історичний музей імені Григорія Гуртового | Views: 1805 | Added by: volyn-museum | Date: 01.05.2015 | Comments (0)

   У долі Григорія Гуртового (1924 - 2012) поєдналися дві прадавні історичні частини України. За життя він став видатним сином Волинського краю, відомим краєзнавцем, знаним музейником, засновником першого на Волині музею на громадських засадах. Але його родинне коріння сягає Запорозьких земель, де пройшли роки раннього дитинства, становлення і формування основних життєвих орієнтирів.


   Реконструкція суспільно-політичного, історико-краєзнавчого і наукового життя на Волині другої половини XX – початку XXI століття, та й в Україні загалом, була б не повною без окреслення ролі, значення, надбань та внеску таких його представників, як Григорій Олександрович Гуртовий (1924-2012). Це відомий український громадський і освітній діяч, вчений, історик, дослідник краєзнавець, заслужений працівник культури України, почесний професор Волинського національного університету імені Лесі Українки, засновник і директор Торчинського народного історико-краєзнавчого музею.


   Перше вересня. Мабуть у кожного цей день пов’язаний з початком навчального року, Днем знань, дзвіночком. Але для багатьох освітян, музейників і краєзнавців, любителів історії свого краю, і просто інтелігентних людей, перший день осені ще довго буде носити тужливий відтінок. Саме цього дня рік назад перестало битися серце Григорія Олександровича Гуртового. Навіть не віриться: це вже минули скорботні роковини…

   Гуртовий Григорій Олександрович відомий на Волині краєзнавець, пам’яткознавець, музейний діяч. Становлення його як особистості відбувалося під впливом Другої світової війни, років радянізації західноукраїнських земель, що наклало відбиток на весь подальший вибір. Уродженець Запорізької області він більше 60-ти років прожив на Волині, працював журналістом, педагогом і впродовж всього свого життя активно займався краєзнавством, пам’яткознавством і музейною діяльністю.

Кажуть, що чоловік за своє життя має посадити дерево, збудувати дім і виростити сина. За велінням долі, та й із власної невтомної ініціативи, 55 років тому тодішній газетяр Григорій Гуртовий вирішив урізноманітнити цю стару-добру істину ще однією важливою справою — створити у селищі Торчин Луцького району музей...


Обласний і народний музеї – постійна співпраця. Дещо з досвіду роботи Торчинського народного музею.