Головна » Волинський краєзнавчий музей

В обласному краєзнавчому музеї відбувся культурно-просвітницький захід „День нумізмата в музеї”, організований спільно Волинським краєзнавчим музеєм і „Товаристом нумізматів Волині”.

1 грудня у Волинському краєзнавчому музеї відбулась творча зустріч з Горохівським народним ансамблем «Надія» Горохівського територіального центру УТОС, вихованцями Княгининівської спеціалізованої школи-інтернату І-ІІІ ступенів «Центр освіти» та презентація виставки робіт людей з інвалідністю «А я іду крізь біль до світла…».

4 грудня о 15.00 год. в приміщенні Волинського краєзнавчого музею відбудеться відкриття виставки «Микола Коц: український дисидент, правозахисник, політв’язень» (до 87-річчя від дня народження та до Міжнародного Дня захисту прав людини).

В експозиції Волинського краєзнавчого музею проведений експериментальний урок для учнів 6 класу Луцької спеціалізованої школи № 1.

У Волинському краєзнавчому музеї відбувся семінар-практикум вчителів трудового навчання, організований Управлінням освіти Луцької міської ради і Луцьким навчально-виховним комплексом «Гімназія №14 імені Василя Сухомлинського». Він став результатом налагодження ефективної співпраці музею з навчальними закладами міста.

Учасники АТО Андрій Дяченко («Хорват») і Сергій Цуз («Моцарт») подарували Волинському краєзнавчому музею стенд, який розповідає про історію полку «Азов».

У Волинському краєзнавчому музеї за участі Волинського обласного осередку Всеукраїнського товариства «Просвіта» імені Тараса Шевченка, Кременецького медичного училища імені Арсена Річинського, науковців Східноєвропейського національного університету імені Лесі Українки, Волинської православної богословської академії, Кременецької обласної гуманітарно-педагогічної академії ім. Тараса Шевченка відбулася наукова академія, приурочена до 125-річниці з дня народження Арсена Річинського та до 90-річчя проведення церковного з’їзду на Волині.

1 грудня Волинський краєзнавчий музей спільно із Товариством нумізматів Волині проводить «ДЕНЬ НУМІЗМАТА В МУЗЕЇ».

28 листопада Управління освіти Луцької міської ради спільно із Луцьким навчально-виховним комплексом «Гімназія № 14 імені Василя Сухомлинського» проводять на базі та за організаційної участі відділу етнографії та народних промислів Волинського краєзнавчого музею міський семінар-практикум вчителів трудового навчання на тему «Використання технології ліплення для розвитку творчих здібностей учнів».

28 листопада Волинський краєзнавчий музей та Волинський обласний осередок Всеукраїнського товариства «Просвіта» імені Тараса Шевченка за участі Кременецького краєзнавчого музею та Кременецького медичного училища імені Арсена Річинського проводять Наукову академію, приурочену до 125-річниці від дня народження Арсена Річинського та до 90-річчя проведення церковного з’їзду на Волині.

З 1 по 15 грудня у Волинській області відбудеться щорічна Всеукраїнська благодійна акція „Миколай про тебе не забуде”. Головна мета акції – привітати дітей сиріт, дітей-інвалідів, дітей із неблагополучних сімей та дітей, чиї батьки перебувають у зоні проведення АТО, або загинули у зоні АТО, та подарувати їм подарунки до Дня Святого Миколая.

24 листопада, напередодні Дня вшанування пам’яті жертв Голодоморів, у слідчому ізоляторі Луцька експонувалась фотодокументальна виставка Волинського краєзнавчого музею «Ми звинувачуємо! Голодомор 1932–1933 років – геноцид українського народу!».

23 листопада в актовому залі Волинського краєзнавчого музею відбулася презентація книги «Майдан від першої особи. Регіональний вимір», випуск 3, частина 1 – Автономна Республіка Крим – Луганська область, сторінки 87 – 116 якої присвячено Волинській області.

У приміщені Волинського академічного обласного українського музично-драматичного театру імені Тараса Шевченка відбувся тематичний захід до Дня Гідності та Свободи. У фойє театру експонувалася фотодокументальна виставка «Герої не вмирають», присвячена Героям Небесної сотні, підготовлена науковцями Волинського краєзнавчого музею.

28 листопад о 12.00 год. у Волинському краєзнавчому музеї відбудеться наукова академія, присвячена 125-річчю від дня народження Арсена Річинського та 90-річчю з часу проведення Луцького церковного з’їзду.

23 листопада о 12.00 год., за участі представника Українського інституту національної пам’яті у Волинській області, кандидата історичних наук Лесі Бондарук та учасників Революції Гідності, у Волинському краєзнавчому музеї відбудеться презентація книги «Майдан від першої особи. Регіональний вимір»

20 листопада в приміщенні Луцького слідчого ізолятора працівники Волинського краєзнавчого музею організували експонування пересувної фотодокументальної виставки «Герої не вмирають», приуроченої 4-й річниці подій Революції Гідності.

21 листопада українська громадськість відзначатиме 4-у річницю від початку Євромайдану. З перших днів масових протестів працівники Волинського краєзнавчого музею розпочали формувати фонд матеріалів, пов’язаних з подіями Революції Гідності. Нині тут діє та постійно доповнюється стаціонарна виставка „Герої не вмирають!”, присвячена пам’яті Небесної сотні.
 

21 листопада у Волинському краєзнавчому музеї розпочнеться тиждень вшанування пам’яті жертв Голодомору 1932–1933 років.

УВАГА!
Вже завтра о 10.00

в обласному музеї знову
розквітнуть фіалки.
ТІЛЬКИ НА ТРИ ДНІ!
Поспішайте побачити і...

придбати!

16 листопада у Волинському краєзнавчому музеї відбулося урочисте закриття виставки «Кобзарство у мистецтві» (композиції на тему народної картини «Козак Мамай» учнів Луцької художньої школи).

 

Волинський краєзнавчий музей
запрошує взяти участь у Дванадцятому обласному конкурсі різдвяно-новорічної атрибутики «Символи різдвяних свят»!

Національний музей історії України ініціює Соціальний марафон «Історія в колядці» та пропонує дітям і молоді поглянути на українську історію через призму стародавніх календарно-обрядових пісень – колядок. А українським музеям – презентувати свої надбання в цікавий спосіб.

У відділі природи Волинського краєзнавчого музею відбулась екологічна година «День Синички» до початку всеукраїнської екологічної операції «Зустріч зимуючих птахів» − облаштування місць підгодівлі осілої орнітофауни у холодний період року.

Для луцьких школярів провели творче заняття з виготовлення народної іграшки на палиці від Валентини Батіної, керівника гуртка «Сучасна вишивка хрестиком» відділу декоративно-прикладного мистецтва Палацу учнівської молоді м. Луцька.

На осінніх канікулах у Волинському краєзнавчому музеї відбувся майстер-клас з художнього розпису «Осінні барви» від Оксани Бицюк – художника-оформлювача, керівника гуртка «Художнього розпису» відділу декоративно-прикладного мистецтва Палацу учнівської молоді м. Луцька.

Музейна Рада, створена як постійний консультативно-дорадчий орган при Міністерстві культури України з метою визначення пріоритетних напрямів формування та реалізації національної музейної політики. У теперішньому складі Музейна Рада провела два робочі засідання, на яких розглянула сучасний стан музейної галузі та проблематику управління в ній.

Запрошують взяти участь у чергових заходах серії „Оцифроване Надбання: збереження, доступ, репрезентація” – V семінарі ОЦИФРОВАНЕ НАДБАННЯ: збереження, доступ, репрезентація” та ІІ фестивалі оцифрованого контенту ДІГІТАЛІ-ФЕСТ-2017, які відбудуться 21-23 листопада 2017 р. у Києві на базі Державного політехнічного музею КПІ імені Ігоря Сікорського.

Науково-освітній центр RS Global підготував коротку інформацію про можливість отримання фінансування для наукових співробітників і аспірантів.

2018 рік у Європейському Союзі оголошено Роком культурної спадщини. Україна не залишилася осторонь від процесів – 18 жовтня 2017 року Кабінет Міністрів України підтримав проект Указу Президенту України про оголошення 2018 року Роком охорони культурної спадщини. Враховуючі світові тенденції та процеси, що відбуваються у країні, Міністерство культури України ініціює проект «Малі міста – великі враження».

До 50-річчя Маневицького краєзнавчого музею в селищі відбудеться низка заходів за участю делегації зі США, Ізраїлю та Канади. Напередодні, 2 листопада, члени делегації презентували проекти міжнародної організації «Українсько-єврейська зустріч» у Волинському краєзнавчому музеї.

Національний музей історії України запускає в тестовому режимі національний проект «Музейний радник», де в одному місці будуть збиратися всі методичні розробки всіх музеїв України, видані за весь час їх існування.

 

Помер відомий волинський письменник Степан Скоклюк...

У четвер, 2 листопад, у Волинському краєзнавчому музеї відбудеться презентація проектів міжнародної організації «Українсько-Єврейська Зустріч».

Відповідно до плану роботи управління культури облдержадміністрації та з метою удосконалення фахового рівня, професійної кваліфікації та обміну досвідом музейних працівників області, Волинський краєзнавчий музей 3–4 листопада 2017 року проводить на базі Маневицького краєзнавчого музею обласний семінар-практикум директорів та наукових працівників комунальних та громадських музеїв області на тему «Інтерактивність і креативність як основа діяльності сучасного музею».

П Р О Г Р А М А

« 1 2 ... 9 10 11 12 13 ... 50 51 »