12:11
Відбулася наукова академія з нагоди 125-ої річниці Арсена Річинського та 90-річчя церковного з’їзду на Волині
|
|
На академії виступили от. Володимир Дрозд, Микола Кучерепа, кандидат історичних наук, Петро Мазур, кандидат медичних наук, Ірина Скакальська, доктор історичних наук, Людмила Стрільчук, доктор історичних наук, Валентина Петрович, кандидат історичних наук, Оксана Каліщук, доктор історичних наук, Олександр Дем’янюк, доктор історичних наук, провідний науковий співробітник відділу новітньої історії Волинського краєзнавчого музею Сергій Лис, директор Волинського краєзнавчого музею Анатолій Силюк. Виступаючі підняли питання про недостатнє використання наукової та просвітницької спадщини відомого волинянина, яка є актуальною в сьогоднішніх суспільно-політичних та релігійних процесах в державі, відсутність музейних експозицій, названих його іменем вулиць у Володимирі-Волинському та Луцьку. Була висловлено побажання відкрити пам’ятну дошку на приміщенні колишнього міського театру (тепер лялькового театру), в якому у 1927 році відбувся Луцький православний з’їзд за українізацію церкви. Матеріали наукової академії планується видрукувати окремим збірником. Для учасників та гостей заходу було розгорнуто виставку із фондів Волинського краєзнавчого музею. Фото Л. Максимова |
|
|
Всього коментарів: 0 | |