Головна » Волинський краєзнавчий музей

У кінці листопада та на початку грудня відбудуться Всеукраїнська наукова історико-краєзнавча конференція «Хроніки Ладомерії» та науково-практична конференція «Минуле і сучасне Волині та Полісся. Камінь-Каширський район в історії України та Волині»

 

Волинський краєзнавчий музей
запрошує під час осінніх канікул на майстер-класи:

Організатори запрошують взяти участь у ІІ Всеукраїнський науковій конференції „Історія музейництва України першої половини ХХ ст.: втрати та здобутки” (до 100 річчя заснування Української академії наук). Місце проведення: м. Київ. Термін проведення: 5–6 лютого 2018 р.

26 жовтня до неї долучився Володимир-Волинський. У районному будинку культури міста відбулась чергова зустріч, в якій прийняли участь майстрині-вишивальниці Володимир-Волинського району та представники влади (організатори: координатор Олеся Іщук та співробітник Волинського краєзнавчого музею Катерина Яремчук).

У Волинському краєзнавчому музеї відбулася Всеукраїнська акція єднання «Україна моя вишивана».

Напередодні ХХІV Міжнародної наукової конференції „Волинська ікона: дослідження та реставрація” видано збірник її матеріалів: Волинська ікона: дослідження та реставрація. Науковий збірник. Випуск 24. Матеріали ХХІV Міжнародної наукової конференції, присвяченої 350-річчю від дня народження Йова Кондзелевича, м.Луцьк, 19 – 20 жовтня 2017 року. Упоряд. Т.Єлісєєва, Є.Ковальчук. – Луцьк, 2017.

25 жовтня Волинський краєзнавчий музей запрошує усіх охочих долучитися до всеукраїнської акції „Україна моя вишивана”.

З нагоди Дня захисника України та 75-річчя з часу створення Української Повстанської Армії на Волині у Волинському краєзнавчому музеї відбулася зустріч керівників області та міста Луцька із ветеранами УПА та національно-визвольних змагань.

11 жовтня у приміщенні Волинського краєзнавчого музею відбулось урочисте відкриття виставки «Волиняни у боротьбі за незалежність України», присвяченої 75-й річниці створення УПА і Дню захисника України.

11 жовтня о 12 год. у Волинському краєзнавчому музеї відбудеться відкриття виставки «Волиняни у боротьбі за незалежність України», присвяченої 75-ій річниці від дня створення Української Повстанської Армії на Волині та до Дня захисника України.

У Волинському краєзнавчому музеї було проведено екологічну годину, присвячену Міжнародному дню захисту тварин

У Художньому музеї відбулась презентація спеціального випуску журналу «Пам’ятки України. Національна спадщина», присвяченого українській Волинській державі XIV – XV ст.

Наприкінці минулого тижня у Волинському краєзнавчому музеї відбулася презентація виставки «Ольга Гайдучик. Ткацтво». Майстриня з села Велимче Ратнівського району представила для огляду лучан 55 власних виробів, створених на ткацькому верстаті.

У 2017 році виповнюється 350 років від дня народження українського іконописця та релігійно-громадського діяча Йова Кондзелевича. Ця подія знову привернула увагу до постаті митця. Не випадково виникла ідея дослідити місця пов’язані з його життям і творчістю. Слідами Йова Кондзелевича по Волині була організована експедиція за участю львівських і луцьких науковців

Музей с. Княгининoк дo Дня захисника України (14 жoвтня) гoтує виставку, присвячену війні на схoді України та участі в бoйoвих діях жителів місцевoї грoмади.

28 вересня о 14 год. у Волинському краєзнавчому музеї відбудеться представлення персональної виставки волинської ткалі Ольги Павлівни Гайдучик

Управління культури Волинської облдержадміністрації, департамент культури Луцької міської ради, Волинський краєзнавчий музей, Музей історії Луцького братства, Волинська православна богословська академія УПЦ КП, ГО «Луцьке Хрестовоздвиженське братство (відроджене)» запрошують взяти участь у заходах з відзначення 400-ї річниці Луцького Хрестовоздвиженського братства (1617) – релігійно-громадського національного об’єднання волинської шляхти і луцьких міщан.

П Р О Г Р А М А

У Волинському краєзнавчому музеї, у рамках циклу заходів „Експонат одного дня”, 28 вересня відбудеться краєзнавча година „Порцеляна Радзивіллів в Олиці”. Це другий захід циклу на „радзивіллівську” тематику. Початок о 12.00 годині.

У Волинському краєзнавчому музеї відбувся тематичний вечір «Вічні Кортеліси», присвячений 75-річчю з часу знищення нацистами села Кортеліси Ратнівського району.

Науковці з України, Республіки Польщі та Білорусії вже завтра зберуться на Міжнародну наукову конференцію «Олика та Радзивілли в історії України, Польщі та Білорусі», яку 21–22 вересня проводить Східноєвропейський національний університет імені Лесі Українки. Співорганізатором конференції став Волинський краєзнавчий музей.

П Р О Г Р А М А

Волинський краєзнавчий музей, Ківерцівські районна рада та райдержадміністрація, Олицька селищна рада, Східноєвропейський національний університет імені Лесі Українки, Східноєвропейський національний університет імені Лесі Українки, Центр Дослідів Волині при СНУ ім. Лесі Українки, Волинський інститут післядипломної педагогічної освіти, Ківерцівський краєзнавчий музей та Волинська обласна організація Національної спілки краєзнавців України 22 вересня проводять в м. Ківерці – смт. Олика краєзнавчі читання «Минуле і сучасне Волині та Полісся. Ківерцівський район та Олика в історії України та Волині».

П Р О Г Р А М А

Волинський краєзнавчий музей запрошує на презентацію картини «Вінчання князя Миколи Радзивілла з Катериною Гонзаго», що виставлена для огляду на виставці «Радзивіллівська колекція (з фондів Волинського краєзнавчого музею)». Вона відбудеться 21 вересня о 14 годині у приміщенні музею

У конкурсі можуть взяти участь діти та юнацтво віком 11 – 21 років. Конкурс організовує НМІУ за підтримки Міністерства молоді і спорту України та громадської ініціативи «Асоціація творців для дітей на історичну тематику «Пам'ять майбутнього».

Наступний рік може стати роком відновлення культурної спадщини. Про підготовку відповідного указу Президента та Постанови уряду повідомив міністр Нищук. Ця приголомшлива новина (бо коли у нас було щось подібне?) вже викликала кілька неоднозначних думок. Основне питання, яке дискутується професійною спільнотою – що мається на увазі під «відновленням»?

У Волинському краєзнавчому музеї відбувся ювілейний вечір «Поезія – це завжди неповторність…» волинської поетеси, заслуженого вчителя України Ніни Петрівни Горик

У Волинському краєзнавчому музеї відкрилася виставка «Радзивіллівська колекція (з фондів ВКМ)». Усіх хто бажає дізнатись про життя, побут та повсякдення волинської шляхти, а також про історію самого відомого роду модерної Волині – Радзивіллів, чекаємо у робочий час, – запрошують на сторінці музею у Facebook.

8 вересня о 12.00 год. у приміщенні Волинського краєзнавчого музею відбудеться вечір поезії з нагоди ювілею волинської поетеси, заслуженого вчителя України Ніни Петрівни Горик.

Волинський краєзнавчий музей запрошує усіх небайдужих до історії Волині на відкриття виставки «Радзивіллівська колекція (з фондів Волинського краєзнавчого музею)». Виставка присвячена побуту та повсякденню волинської шляхти XVII–XIX ст. Відкриття відбудеться 7 вересня о 14 годині у приміщенні музею

4 вересня у Волинському краєзнавчому музеї відбувся ювілейний вечір голови Луцької районної добровільно-благодійної організації «Спілка Чорнобиль», активного громадського діяч Федора Володимировича Рузака.

У Волинському краєзнавчому музеї експонується виставка «Прапори українських революцій: 1917–2017 рр.». На ній представлені прапори усіх українських революцій новітньої доби.

До Дня знань у Волинському краєзнавчому музеї розгорнуто виставку «Роки шкільнії чудеснії…». Зайдіть, панове лучани, до музею 1 вересня, або впродовж кількох наступних днів, роздивіться уважно світлини початку ХХ століття, перших післявоєнних літ, середини минулого віку. Може на тих знімках взнаєте себе і своїх однокласників...

Відповідно до програм загальноосвітніх шкіл, гімназій, ліцеїв області Волинський краєзнавчий музей розробив і видав комплексну програму «Музей – школі. На допомогу вчителям та учням навчальних закладів Волинської області (2017-2018 навчальний рік)». – Луцьк, 2017.

28 серпня у Волинському краєзнавчому музеї відбулася історична година «Розстріл Луцького гетто: сторінки трагедії», присвячена 75-им роковинам від часу розстрілів євреїв Луцького гетто

Міністерство культури України як головний орган у системі центральних органів виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізує державну політику у сферах культури, охорони культурної спадщини, вивезення, ввезення і повернення культурних цінностей, стурбоване ситуацією, що склалась із незаконним обігом предметів археології

« 1 2 ... 10 11 12 13 14 ... 50 51 »