Головна » 2017 » October » 5 » Презентовано журнал «Пам’ятки України. Національна спадщина» (ФОТО, ВІДЕО)
15:06
Презентовано журнал «Пам’ятки України. Національна спадщина» (ФОТО, ВІДЕО)
Презентовано журнал «Пам’ятки України. Національна спадщина» (ФОТО, ВІДЕО)

4 жовтня у Художньому музеї відбулась презентація спеціального випуску журналу «Пам’ятки України. Національна спадщина», присвяченого українській Волинській державі XIV – XV ст.

Організатор події: Департамент культури Луцької міської ради. Співорганізатор: Волинська обласна організація ПП «Об’єднання «Самопоміч». Модератор: Мар’яна Сорочук – голова комісії з питань культури Громадської ради при Волинській облдержадміністрації.

У вступному слові завідувач музею Зоя Навроцька відзначила важливість проведення таких акцій. Прозвучало вітальне слово від секретаря міської ради Григорія Пустовіта. Головний редактор журналу Дмитро Чобіт об’ємно проаналізував зміст журналу і розповів, власне, про факти, які підтверджують існування української Волинської держави у XIV – XV ст. Генеральний директор ДП «Національне газетно-журнальне видавництво» Андрій Щекун поділився враженнями про оновлення журналу. Відповідь на питання: «Що ж означає новий погляд на історію Волині та України?» озвучив Петро Троневич.

В другій частині зустрічі було презентовано герб великого князя Дмитра Любарта у виконанні луцької художниці Катерини Ганейчук. Петро Троневич зазначив, що саме на основі документів чітко відомо, що герб Любарта це золотий крокуючий лев на блакитному тлі. Володимир Вдовенко, який допоміг у створенні герба, та Катерина Ганейчук урочисто подарували герб великого князя Художньому музею, який і розташований на території Замку Любарта.

Цікаво було почути думки істориків, краєзнавців на таку маловідому для багатьох тематику із вітчизняної історії. Приємно, що багато волинян виявили інтерес до теми та придбали журнали. Хто не мав можливості бути присутнім на події, може придбати журнал в касі музею і поринути у захоплюючу історію Волині.

Джерело: Художній музей

Відео 12 Канал:

Категорія: Волинський краєзнавчий музей | Переглядів: 764 | Додав: volyn-museum | Рейтинг: 5.0/2
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]