Головна » 2017 » September » 26 » Слідами Йова Кондзелевича по Волині
16:10
Слідами Йова Кондзелевича по Волині
Слідами Йова Кондзелевича по Волині

Йов Кондзелевич (бл. 1667 – між 1740–1748) – український іконописець та релігійно-громадський діяч, є видатною постаттю в історії та культурі України. Він – один з митців періоду українського бароко, про якого в різні часи написано досить багато, однак, ім’я якого й досі оповите легендами та суперечливими гіпотезами. Іконописець, монах, братчик. В його особі поєднався майстер європейського рівня і, водночас, скромний чернець – «недостойний ієромонах», як він підписав себе на одній з ікон.

У 2017 році виповнюється 350 років від дня народження митця. Ця подія знову привернула увагу до постаті Й. Кондзелевича. Серед заходів, які планує Волинський краєзнавчий музей, – ХХІV міжнародна наукова конференція «Волинська ікона: дослідження та реставрація», присвячена 350-річчю від дня народження Й. Кондзелевича (жовтень 2017 року) та виставка нововідреставрованих творів іконописця, на якій вперше після реставрації будуть представлені одвірки Городищенського іконостасу, датовані 1696 роком.

Життя і творча діяльність Йова Кондзелевича тісно пов’язана з Волинню, про що свідчать створені майстром ікони та фрагменти іконостасів, які ще й сьогодні можна побачити не лише в музеях, а й зустріти у храмах Волині. Не випадково виникла ідея дослідити місця пов’язані з його життям і творчістю. Слідами Йова Кондзелевича по Волині була організована експедиція за участю львівських і луцьких науковців – доктора історичних наук, професора Володимира Александровича, реставратора Андрія Ліннинського, кандидата історичних наук, заступника директора з наукової роботи Волинського краєзнавчого музею Євгенії Ковальчук та заслуженого журналіста України Валентини Штинько. Маршрут експедиції проліг по Луцькому (села Городище і Білосток) і Локачинському (смт. Локачі і с. Хорів) районах.

Наукова експедиція «Слідами Йова Кондзелевича по Волині» дозволила прослідкувати основні віхи мистецького творчого і релігійно-громадського життя Й. Кондзелевича. Вибір маршруту передбачав відвідання місць, пов’язаних з його служінням ченця та працею іконописця; ознайомлення із залишками малярської спадщини, яка зберігається в храмах Волині, станом збереження пам’яток і потребою в їх реставрації. Об’єктами дослідження стали Свято-Троїцька церква в селі Городище та Свято-Михайлівська в с. Білосток Луцького району, Свято-Миколаївська церква в смт. Локачі та Свято-Онуфріївська церква в с. Хорів Локачинського району.

 

 

 

Категорія: Волинський краєзнавчий музей | Переглядів: 538 | Додав: volyn-museum | Рейтинг: 3.7/3
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]