Головна » 2017 » September » 21 » В обласному музеї вшанували жертв кортеліської трагедії
16:07
В обласному музеї вшанували жертв кортеліської трагедії
В обласному музеї вшанували жертв кортеліської трагедії

20 вересня у Волинському краєзнавчому музеї відбувся тематичний вечір «Вічні Кортеліси», присвячений 75-річчю з часу знищення нацистами села Кортеліси Ратнівського району.

Кортеліська трагедія вражає своїми масштабами та жорстокістю. Майже три тисячі невинних людей було розстріляно та закатовано за роки німецької окупації. Більшість із них загинули в «чорну середу» 23 вересня 1942 року.

У конференц-залі розгорнуто фотодокументальну виставку з фондів музею «Вічні Кортеліси», яку представила провідний науковий співробітник відділу науково-освітньої роботи Лариса Гриб.

Під час заходу студенти Волинського коледжу Національного університету харчових технологій прочитали уривки з поеми волинського поета Олександра Богачука «Стогін землі».

Також слухачі переглянули документальний фільм німецького кінорежисера Хартмута Камінскі «Чорна середа» за книгою журналіста з Німеччини Пауля Коля «Я дивуюсь, що я ще живу».

Назавжди в наших серцях залишаться імена тих, хто загинув від рук нацистських варварів. Їх імена записані в Книзі Пам’яті. Про роботу над Книгою пам’яті, зокрема по Кортелісах, розповіла Оксана Сущук, завідувач відділу «Книга Пам’яті» редакційно-видавничої групи «Науковий центр історичних студій Волині», кандидат історичних наук.

Категорія: Волинський краєзнавчий музей | Переглядів: 568 | Додав: volyn-museum | Рейтинг: 5.0/1
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]