Головна » 2013 » Грудень » 13 » Волинський музей розповів про найдавніші євроінтеграційні поривання України.
Волинський музей розповів про найдавніші євроінтеграційні поривання України.
У п’ятницю, 13 грудня у Волинському краєзнавчому музеї відбулося відкриття виставки «Данило Романович – король Руський», що присвячена 760-ій річниці коронації Данила Галицького.

Розміщені матеріали доповнюють розділ експозиції відділу давньої історії «Волинь в епоху Середньовіччя». Експонати з фондів Волинського краєзнавчого музею репрезентують колекцію предметів озброєння з давньоруського міста Перемиль (нині село Горохівського району) та ювелірних виробів з півдня Волинської області, що передані музею з приватних колекцій.

Виставка побудована за тематико-хронологічним принципом. Порушується питання передісторії коронації Данила Романовича, яким виступає створення Галицько-Волинської держави та стосунки зі східними народами в середині ХІІІ століття. У важкий для руських земель час, Данило Галицький потребує допомоги від європейських держав, проте єдиною реальною допомогою стала корона, передана папським легатом.

Участь в обговоренні під час відкриття виставки взяли директор ЛДІКЗ «Старий Луцьк» П.А.Рудецький, директор ДП «Волинські старожитності» О.Є.Златогорський, кандидат історичних наук, доцент С.Д.Панишко, а також наукові співробітники Волинського краєзнавчого музею та студенти історичного факультету Східноєвропейського національного університету імені Лесі Українки.

Авторами експозиції є працівники відділу давньої історії. Виставка є актуальною в контексті подій, які сьогодні відбуваються в нашій державі. Українські землі традиційно входили в сферу впливу як європейських так і східних держав. Розв’язання даного питання на прикладі виставки пропонується відвідувачам Волинського краєзнавчого музею.

Фото Л.Максимова
Категорія: Волинський краєзнавчий музей | Переглядів: 423 | Додав: volyn-museum | Рейтинг: 5.0/1