Головна » 2012 » Вересень » 16 » Волиняни разом із православними паломниками з Польщі вшанували чудотворний образ Холмської Божої Матері.
У неділю, 16 вересня 2012 року, в церковному життя Луцька відбулась знакова подія – відбувся хресний хід від Свято-Покровського кафедрального храму до Музею волинської ікони, де зберігається чудотворна Холмська ікона Божої Матері. Там перед особливо шанованим православними західних українських земель чудотворним образом Пресвятої Діви був відслужений молебень і акафіст, а присутні православні вірні мали нагоду приложитись до чудотворного образу.
Церковне торжество, яке очолив Високопреосвященніший митрополит Волинський і Луцький Ніфонт, із православними волинянами розділив Високопреосвященніший архієпископ Люблинський і Холмський Авель, а також близько 50 православних паломників з Польщі.
Слід також зауважити, що участь у хресній ході взяли і наймолодші віряни Луцька – вихованці недільної школи, яка діє при Свято-Покровському кафедральному храмі Луцька. Дітлахи, із маленькими хоругвами в руках, йшли попереду.
«І сьогодні, як і сотні років тому Божа Матір відкриває нам свої обійми, і ми молимось перед її чудотворним образом», – сказав, звертаючись до присутніх владика Ніфонт. Він також подякував владиці Авелю за візит, і презентував йому факсимільне видання Луцького Євангелія XIV століття: «ви – любитель старовини, бережете її і ціните».
В свою чергу владика Авель висловив сподівання, що це – не перше таке вшанування Холмської чудотворної ікони Божої Матері православними паломниками з Польщі. « Сподіваюсь, це стане традицією… і зараз я  вперше перетинаю Західний Буг із факсимільною копією Луцького Євангелія… а ще хочеться звернутись до вас, дорогий владика Ніфонт, і сказати вам ті слова, яких ви завжди вчите свою волинську паству «Спаси Вас Господи!», – сказав архієпископ Авель.
Владики Ніфонт та Авель, від імені присутніх священнослужителів і вірних, також привітали із днем народження директора Волинського краєзнавчого музею Анатолія Силюка із днем народження (Музей волинської ікони є структурним підрозділом Волинського краєзнавчого музею), і побажали Божого благословення на працю в ім’я збереження історичної спадщини древньої землі Волині.

Джерело: сайт Волинської єпархії УПЦ, 16.09.2012
Категорія: Музей волинської ікони | Переглядів: 514 | Додав: volyn-museum | Рейтинг: 0.0/0