Головна » 2012 » Травень » 24 » Виставку „Костельний живопис XVIII-XIX ст.” Музею волинської ікони відкрито у Музеї книги і друкарства м. Острога.
24 травня 2012 року Державний історико-культурний заповідник м. Острога провів Х наукову конференцію „Острозькі краєзнавчі читання”, присвячену 140-річчю з дня народження засновника історичного музею в Острозі о. Михайла Тучемського.
В рамках роботи конференції відбулося відкриття виставки „Костельний живопис XVIII-XIX ст.”, яку представив Музей волинської ікони. На відкритті були присутні учасники конференції з міст Києва, Хмельницька, Львова, Донецька, Харкова та ін., представники влади, інтелігенція Острога. Відкрили виставку директор Державного історико-культурного заповідника м. Острога Сергій Кибкало та директор Волинського краєзнавчого музею Анатолій Силюк, які говорили про багаторічну співпрацю двох музейних установ, висловили сподівання, що  вона буде продовжуватись у наступні роки, реалізуючись у нових проектах. Виставка розмістилась у приміщенні Музею книги і друкарства м. Острога, тому з вітальним словом до присутніх звернулася директор музею Світлана Позіховська, яка розповіла про обмін виставками та спільні виставки Музею книги та Волинського краєзнавчого музею, що стали вже традиційними. Представила експозицію завідувач Музею волинської ікони і одна із авторів концепції виставки Тетяна Єлісєєва.
На виставці експонуються 22 твори, різноманітних за сюжетною тематикою, складністю композицій, колоритом і майстерністю виконання. Характерними для них є монументальність і внутрішня сила образів в поєднанні з простотою і ліричністю. Образи створені у період, коли на Волині переважна більшість храмів були греко-католицькими і католицькими. Орієнтуючись на західноєвропейську манеру живопису, тогочасні художники створювали великі олійні композиції на полотні, що наслідували настінні монументальні розписи. Такими є композиції – „Святий Апостол Іоан”, „Коронування Богородиці”. Костельні образи „Свята Текля”, „Святий Франциск Ассизський” вирізняються реалістичністю і психологізмом. Серед представлених полотен привертають увагу копії творів відомих європейських художників – італійців Антоніо да Корреджо і Джовані Баттіста Сальві. Мадонни з немовлям у їхньому виконанні постають чарівними, юними, цнотливими, граційними Дівами. На виставці експонуються списки відомих Чудотворних ікон Луцька і Волині – Римська ікона Богородиці та Почаївська ікона Богородиці.
У 2010 році виставка демонструвалася у музеях Чернігова і Дніпропетровська, а тепер оглянути її матимуть змогу жителі та гості Острога. Виставка діятиме впродовж літа.
Категорія: Музей волинської ікони | Переглядів: 666 | Додав: volyn-museum | Рейтинг: 5.0/1