Головна » 2019 » Квітень » 21 » В обласному музеї покажуть історичні зразки холодної зброї
В обласному музеї покажуть історичні зразки холодної зброї

У Волинському краєзнавчому музеї 23 квітня о 12.00 год. відкривається виставка колекції холодної зброї «Багнети армій світу». Колекція виставляється вперше. Про це написала газета День:

«Мотивом підготовки виставки «Багнети армій світу» стали нові надходження історичних зразків холодної зброї до Волинського краєзнавчого музею і мілітарна тематика, яка надзвичайно актуальна на даний час у широкому розумінні цього слова», – каже Богдан Зек, провідний науковий співробітник музею, кандидат історичних наук й автор ідеї виставки. – Ідею відкриття виставки по багнетах насамперед підтримав директор Волинського краєзнавчого музею – заслужений працівник культури України Анатолій Силюк. Експонати були передані музею Першим відділом державної виконавчої служби Луцька, за сприянням Головного управління Національної поліції у Волинській області. За це, ми їм дуже вдячні і розраховуємо на подальшу співпрацю заради збереження історико-культурної спадщини України».

Завдання виставки – показати розвиток холодної зброї – багнетів, їхні різновиди, якими послуговувались мільйони солдатів на всіх континентах і частинах світу. Зброя – це лише знаряддя вбивства, але й витвір мистецтва, результат технічних і наукових досягнень країн і народів. Виставка «Багнети армій світу» демонструє озброєння армій Австро-Угорщини, Аргентини, Української Народної республіки, Швеції, Німеччини, Російської імперії, Радянського Союзу, Франції, Швейцарії та багатьох інших країн другої половини ХІХ–ХХ ст. Ключовим завданням було показати різні моделі і їх варіації: ерзац-багнети, багнети-тесаки, багнети-ножі і тому подібне. «Далеко не всі знають, що до легендарної гвинтівки системи «Мосіна-Нагана», більш відомішої, як «трьохлінійка» було розроблено декілька різновидів багнетів і три з них є на нашій виставці», – каже Богдан Зек.

Чи можна виділити найкращий експонат виставки ? Напевне, на його думку, лише за станом збереження, оскільки кожний багнет заслуговує на окрему лекцію про історію його винайдення, історію армії і країни якій він служив, у яких конфліктах брав участь. Як кажуть, краще один раз побачити, а ніж сто разів почути, тому запрошуємо відвідати виставку «Багнети армій світу» у Волинському краєзнавчому музеї в Луцьку, яку презентують 23 квітня.

Наталія МАЛІМОН, «День», Луцьк

Категорія: Волинський краєзнавчий музей | Переглядів: 46 | Додав: volyn-museum | Рейтинг: 4.0/4