Головна » 2013 » Грудень » 17 » Унікальний музей на Волині „гине” через нестачу грошей.
17:08
Унікальний музей на Волині „гине” через нестачу грошей.
Унікальний музей на Волині „гине” через нестачу грошей.
Частина музею сільського господарства Волині, що розташована в Будинку культури селища Рокині, знаходиться у жахливому стані, а утримання іншої частини – під відкритим небом – не фінансується взагалі.
Про це розповів директор музею-скансену Олександр Середюк під час засідання постійної депутатської комісії Волиньради з питань бюджету, фінансів та цінової політики 17 грудня, – повідомляє ВолиньPost.
За його словами, музей складається з двох частин – 7 залів у Будинку культури Рокинь і експозиції під відкритим небом, яку називають Козацьким зимівником.
Середюк нагадав, що у музеї – 9 дерев’яних хат, звезені зі всієї Волині. Так, встановлена цьогоріч хата, яку знайшли у Шацькому районі, – одна з найстаріших в Україні і датується 1804 роком.
Як зауважив директор музею, земля належить державі як «дендрофонд» і не може бути приватизованою.
Щодо проблем закладу, то Олександр Середюк розповів, що скансен не фінансується.
«Музей потребує збільшення дотації в три рази. Бо на одному ентузіазмі не може триматися», – вважає він.
«Держава не дала жодної копійки на експозицію просто неба», – додав Середюк.
Мовляв, фінансування передбачено у відповідній регіональній програмі, але його недостатньо.
А між тим, зі слів директора, Будинок культури перебуває у «жахливому стані» і погано отоплюється навіть попри те, що нещодавно у ньому встановили нові електробатареї.
Тож, Середюк не проти того, аби частину музею, що знаходиться у Будинку культури Рокинь віддати на баланс іншій структурі.
Члени бюджетної комісії вирішили допомогти із проблемою, доручивши управлінню культури опрацювати питання відокремлення частини музею із ймовірним її приєднанням до Волинського краєзнавчого музею як філіалу.
Окрім того, голова комісії, депутат облради Анатолій Грицюк порадив Олександру Середюку покращити вигляд куренів, які здають приватному підприємцю, і де відвідувачі музею можуть поїсти. Мовляв, після цього можна заробити більше грошей.
Категорія: Рокинівський музей історії c/г Волині-скансен | Переглядів: 576 | Додав: volyn-museum | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]