Головна » 2012 » Грудень » 20 » У Володимир-Волинському історичному музеї – „Ляльковий дивосвіт”.
У Володимир-Волинському історичному музеї – „Ляльковий дивосвіт”.
20 грудня 2012 року в історичному музеї м.Володимира-Волинського відкрито персональну виставку Оксани Саганюк „Ляльковий дивосвіт”, на якій представлено 26 оригінальних авторських ляльок.
Оксана Саганюк проживає в селі Жовтневому Володимир-Волинського району. За освітою жінка економіст, але доля розпорядилася так, що вона служить у Збройних Силах України.
Виготовленням ляльок пані Оксана зайнялася лише півроку тому, але досягла вже хороших результатів. Її роботи виставлялися у Володимир-Волинському районному будинку культури, а відтепер – ще й в історичному музеї.
Оксана Анатоліївна виготовляє ляльки з спеціальної глини та пластику, які піддає термічній обробці, а потім розмальовує, сама шиє лялькам одяг. Рідні підтримують майстриню у всьому: схвально до захоплення пані Оксани ставиться її чоловік та 12-річний син Тарас – перший мамин порадник, який часто підказує, що варто доповнити у тій чи іншій роботі. Через Інтернет Оксана спілкується з такими ж майстрами з Росії, які дають її щирі і змістовні поради, аби роботи ставали досконалішими. Жінка розповіла, що ляльками вона захоплюється з дитинства, кожного разу, коли ще маленькою дівчинкою поверталася з дитячого садка, завжди отримувала в дарунок від рідних ляльку, і це, напевно, вплинуло на вибір її захоплення. За улюблене заняття Оксана сідає пізно ввечері, коли зроблено усі сімейні справи. Недаремно кажуть, що талановита людина – талановита у всьому: жінка виготовляє гарне мило, оздоблене малюнками і фігурками, пече смачні торти.
На виставці можна побачити Роксолану та султана Сулеймана Пишного, Дюймовочку, Кайдашиху, весільних свашок, Снігову королеву, нареченого і наречену, даму з песиком, придворного художника та придворних дам, дівчину – весну та багатьох казкових героїв.
Привітати майстриню прийшли учні 3-А класу Володимир-Волинської гімназії разом з талановитим педагогом, класоводом Оленою Жуйводою та завучем Володимир-Волинського освітнього округу Володимиром Данилюком. Гарні вірші про ляльку, про зиму та святого Миколая читали третьокласники Даринка Українець, Людмилка Лазаревич, Юля Шульга, Діанка Ляшук, Тетянка Рончко, ці дітки також заспівали пісню про святого Миколая. Учень Володимир-Волинської музичної школи Тарас Бондаренко виконав кілька зворушливих п'єс на сопілці.
Щирі слова вітання лунали від начальника відділу культури і туризму міськвиконкому Андрія Шоцького. Наукові співробітники музею Богдан Янович та Ганна Доскоч (яка, до речі, підготувала оригінальне оформлення вітрини) розповіли присутнім про історію української ляльки, її витоки та значення у традиційній культурі українців.
У невимушеній атмосфері, під приємну музику дітки спостерігали за майстер-класом, який для них проводила Оксана Саганюк у її руках глина оживала і формувалася у симпатичну ляльку. Ще довго не розходилися відвідувачі музею, захоплено оглядали чудові ляльки.
Хочеться побажати Оксані Саганюк творчого натхнення, аби таких виставок у її житті було ще багато, а усіх шанувальників прекрасного запрошуємо відвідати історичний музей і оглянути виставку нашої талановитої землячки, яка експонуватиметься впродовж різдвяно-новорічних свят.

Джерело: Володимир-Волинський історичний музей
Категорія: Володимир-Волинський історичний музей | Переглядів: 640 | Додав: volyn-museum | Рейтинг: 5.0/2