Головна » 2012 » Листопад » 22 » У Волинському краєзнавчому музеї вшанували пам’ять жертв Голодомору 1932–1933 років в Україні.
17:41
У Волинському краєзнавчому музеї вшанували пам’ять жертв Голодомору 1932–1933 років в Україні.
У Волинському краєзнавчому музеї вшанували пам’ять жертв Голодомору 1932–1933 років в Україні.
    22 листопада 2012 року у Волинському краєзнавчому музеї відбувся вечір пам’яті жертв Голодомору 1932–1933 років в Україні. В історії відомі три голодомори – 1921–1923, 1932–1933, 1946–1947 років, які були спланованою злочинною акцією проти української нації. Це підтверджено численними документами, свідченнями усної історії. Найстрашніший і найжорстокіший Голодомор 1932–1933 років просто замовчувався, бо це була очевидна політична репресія проти українського етносу.
   Вечір пам’яті жертв Голодомору розпочався з журливої мелодії Станіслава Людкевича у виконанні квартету викладачів Луцької музичної школи імені Ф.Шопена.
   На вечір виступили запрошені начальник відділу інформації та використання документів Національного архівного фонду Державного архіву Волинської області Любов Коць і завідувач Художнього музею у Луцьку, заслужений працівник культури України Зоя Навроцька – донька Олени Остапівни Кравчук, яка була очевидцем лихоліття 1932–1933 років.
   В експозиційному залі Волинського краєзнавчого музею було розгорнуто фотодокументальну виставку „Ми звинувачуємо! Голодомор 1932–1933 років – геноцид українського народу”, яку представила науковий співробітник відділу новітньої історії Марія Філонюк. Виставка підготовлена Українським інститутом національної пам’яті. Вона мовою документів та фотографій розповідає про причини Голодомору, показує саму трагедію та її наслідки. Окремий розділ становлять спогади очевидців лихоліття. На виставці представлено документи видань партійних і державних органів влади. Частина матеріалів з фондів Волинського краєзнавчого музею, зокрема, копії українських та волинських газет „Діло” та „Українська нива”, в яких міститься матеріал про надання допомоги голодуючому населенню України.
   Учасниками заходу були учні Волинського технікуму Національного університету харчових технологій. Вони мали можливість зі слів Зої Навроцької, яка розповіла спогади своєї матері, та документів Державного архіву Волинської області, які представила Любов Коць, дізнатись про ті жахливі часи, коли злочинний сталінський режим вчинив геноцид українського народу.  

Фото Л.Максимова
Категорія: Волинський краєзнавчий музей | Переглядів: 642 | Додав: volyn-museum | Рейтинг: 5.0/2
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]