Головна » 2012 » Грудень » 28 » У Волинському краєзнавчому музеї – виставка робіт учасників Дев’ятого обласного конкурсу різдвяно-новорічної атрибутики „Святвечір” (ВІДЕО).
З 28 грудня 2012 року у Волинському краєзнавчому музеї відкрита для відвідування виставка робіт учасників Дев’ятого обласного конкурсу різдвяно-новорічної атрибутики „Святвечір”.
Традиційно до різдвяних свят Волинський краєзнавчий музей оголошує проведення обласного конкурсу різдвяно-новорічної атрибутики серед учасників різних вікових категорій. Започаткований він був у 1993 році і проводиться через рік. На основі поданих на конкурс робіт у музеї створена виставка „Святвечір”.
Цього року волиняни підійшли із знанням і винахідливістю до створення різдвяно-новорічних атрибутів і художніх творів на цю тематику. Всього на конкурс подано близько 200 робіт з усіх районів Волинської області. Їх авторами є переважно учні шкіл та студенти училищ. Для створення вертепів, масок ряджених, дідухів, різдвяних композицій вони використали різні природні матеріали й техніки декоративного мистецтва.
Найбільше на виставці експонується вертепних шопок (21), різних за розмірами і технікою виконання. В одних зображено лише релігійну історію народження Ісуса Христа, в інших вона доповнена побутовими сценами. Є й надто стилізовані й спрощені шопки, однак, рівень їх виконання залежить і від віку автора, його творчих можливостей та настанов керівника.
Немає на виставці жодної однакової різдвяної зірки (16). Їх виготовили конкурсанти з лози, соломки, деревини, трави. Окремим блоком експонуються дідухи (9) – необхідний атрибут Святвечора. Вихованці гуртка „Поліське золото” Соловичівської ЗОШ Турійського району, під керівництвом Валентини Якимович, виготовили дідуха з житніх колосків, який складається з дванадцяти пучків і має символічний зміст. Символіку Святвечора зображено також на витинанці Юлії Мелесик, керівника гуртків декоративно-прикладного мистецтва Локачинського районного будинку школяра.
Маски ряджених, створені студентами Володимир-Волинського педагогічного коледжу імені Агатангела Кримського, становлять значну групу експонатів і не залишать байдужим жодного відвідувача. А ще на виставці „Святвечір” можна оглянути чимало майстерно виконаних витинанок, малюнків, композицій, солом’яних ангелів, „павуків” тощо.
10 січня 2013 року буде проведене підбиття підсумків Дев’ятого обласного конкурсу різдвяно-новорічної атрибутики „Святвечір” і оголошено імена переможців за рішенням журі.
Шануймо наші традиції і готуймося до Різдва разом!

Фото Л.Максимова
Категорія: Волинський краєзнавчий музей | Переглядів: 671 | Додав: volyn-museum | Рейтинг: 5.0/4