Головна » 2012 » Листопад » 27 » У Волинському краєзнавчому музеї відкрито виставку „Село Лаврів Луцького району. Етнографічно-краєзнавчий нарис” (ВІДЕО).
13:05
У Волинському краєзнавчому музеї відкрито виставку „Село Лаврів Луцького району. Етнографічно-краєзнавчий нарис” (ВІДЕО).
У Волинському краєзнавчому музеї відкрито виставку „Село Лаврів Луцького району. Етнографічно-краєзнавчий нарис” (ВІДЕО).
    27 листопада 2012 року у Волинському краєзнавчому музеї відбулося відкриття виставки „Село Лаврів Луцького району. Етнографічно-краєзнавчий нарис”.
   Виставка присвячена історії та культурі одного населеного пункту – с.Лаврів, яке розташоване недалеко від обласного центру та є одним з найбільших за площею у Волинській області. Тематично експозиція складається з кількох розділів. За допомогою фотографій, друкованих матеріалів, висвітлено давню історію Лаврова. Найбільше експонатів розповідає про історію села у ХХ ст. Зокрема, про участь лаврівців у просвітницькому русі, навчання в Луцькій українській гімназії. Окремим розділом подано трагічну долю села під час Другої світової війни та повоєнні роки. Зібрано світлини про шкільництво в Лаврові, про роль окремих особистостей, які своєю працею творили історію та культуру рідного села.
   На виставці подано зразки народного мистецтва, родинні реліквії, що зберігалися не одним поколінням: рушники, сорочки-вишиванки, художні полотна, сімейні фото, інше. Комплекси матеріалів розповідають про вихідців з села: письменницю Сіму Кордунову, краєзнавців Леоніда Арцабка та Лідію Анохіну, художника Юрія Германа, родину вишивальниці Мирослави Тимощук, організатора хору „Злагода” Івана Остапюка, заслужену журналістку України Наталію Малімон та інших.
   Експонуються на виставці пам’ятки народно-побутової культури Лаврова зі шкільного музею й зібрані працівниками бібліотеки, будинку культури, краєзнавцями. З фондів Музею Волинської ікони представлено для огляду відвідувачів ікону Богоматір Одигітрія, яка походить з села Лаврів. Доповнюють експозицію світлини краєвидів села та його мешканців виконані фотографом Леонідом Максимовим.
   На презентації виставки про рідне село розповідали сільський голова Світлана Герасимчук, вчитель школи Надія Дуда, краєзнавець Леонід Арцабко. Поділилась своїми враженнями про виставку Сіма Кордунова. Подружжя Добрянських виконало пісню „Колиска родинна”, написану письменницею та присвячену Лаврову. Етнограф, викладач Східноєвропейського університету імені Лесі Українки Алла Дмитренко зазначила актуальність виставок, які висвітлюють історію та культуру одного населеного пункту.
   Для перших відвідувачів виставки представили свої мистецькі роботи вихідці з Лаврова Юій Герман та Мирослава Тимощук. Жіночий вокальний гурт „Живоцвіт” (керівник Наталія Басюк – директор Будинку культури села Лаврів), виконав кілька пісень зі свого репертуару для присутніх.
   Виставка зацікавить усіх кому не байдужа історія та культура Волині, хто пишається героїчними сторінками нашого минулого. Кожен бажаючий матиме змогу доторкнутись до багатої минувшини цього гордого волинського села, відкрити для себе щось нове з історії рідного краю. Отож запрошуємо лучан та гостей міста відвідати виставку, яка буде працювати протягом місяця у Волинському краєзнавчому музеї.  

Фото Л.Максимова
Категорія: Волинський краєзнавчий музей | Переглядів: 760 | Додав: volyn-museum | Рейтинг: 5.0/1
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]