Головна » 2012 » Лютий » 21 » У Волинському краєзнавчому музеї відбувся вечір-портрет Костянтина Арцеулова „Крила онука Айвазовського”.
21 лютого 2012 року у Волинському краєзнавчому музеї відбувся вечір-портрет К.К.Арцеулова „Крила онука Айвазовського” до дня пам’яті відомого льотчика.
Костянтин Костянтинович Арцеулов (1891-1980) – відомий російський авіатор, льотчик-випробувач. Він один із перших у світі виконав небезпечний експеримент – приборкання штопора.  У період Першої світової війни, після тренувань у Москві на апаратах-винищувачах, Арцеулова  зарахували у 8-ий авіазагін, який базувався у Луцьку. Вісімнадцять повітряних боїв провів він у небі над Луцьком, і у всіх вийшов переможцем. За своє довге життя Арцеулов виховав багатьох відомих пілотів, серед них і всім відомий Валерій Чкалов. Костянтин Костянтинович був онуком знаменитого художника-мариніста Івана Айвазовського, залишивши багату художню спадщину.
На вечорі-портреті про життєвий шлях К.К.Арцеулова розповіла ведуча  Лариса Гриб – завідувач відділу науково-освітньої роботи.
Працівниками музею спеціально до заходу була підготовлена фотодокументальна виставка, на якій представлені фото, статті із преси, документи, які свідчать про авіаційну діяльність К.Арцеулова. З матеріалами виставки присутніх на заході учнів Волинського обласного ліцею з посиленою військово-фізичною підготовкою познайомив Валентин Люпа – волинський краєзнавець, журналіст, член Національної спілки журналістів України, дослідник історії української авіації, працівник Української авіаційно-транспортної компанії Міністерства  оборони України. Він також представив свою колекцію марок, листівок, значків, які присвячені авіаційній тематиці.

На вечорі-портреті демонструвався документальний фільм „Крила Арцеулова”, знятий на кіностудії „Волинь” (автори В.Люпа, Б.Ревенко, О.Іванюк, І.Головня, В.Клименко). Цей фільм отримав ряд відзнак на всесоюзних і всеукраїнських конкурсах  некомерційного кіно.
Напередодні 20 лютого такий вечір пройшов у підрозділі військових авіаторів Луцького гарнізону (командир підполковник В.Умриш).
Фото Л.Максимова.
Категорія: Волинський краєзнавчий музей | Переглядів: 702 | Додав: volyn-museum | Рейтинг: 0.0/0