Головна » 2012 » Травень » 14 » У Волинському краєзнавчому музеї відбулася зустріч із відомим танцівником Валерієм Михайловським.
14 травня 2012 року у Волинському краєзнавчому музеї відбулася зустріч із Валерієм Михайловським – відомим танцівником, заслуженим артистом Росії, балетмейстером, драматичним актором під назвою „Наш земляк – зірка світового балету”.
Народився Валерій Володимирович Михайловський у селі Воротнів Луцького району. Свій екзамен на самостійність п’ятикласник Валерій склав у Луцькому палаці піонерів, де відразу помітили його вроджену пластику, відчуття ритму, акторське обдарування. Перший крок у великий балет Валерій Михайловський зробив у балетній студії при Будинку культури, керівниками якої були подружжя Маркіних.
Згодом – навчання у Київському хореографічному училищі. Після закінчення у 1971 році училища творча дорога пролягла до Одеського академічного театру опери та балету, де він став провідним солістом. Виконував ведучі партії у балетах „Лебедине озеро”, „Жізель”, „Шопеніана”, „Есмеральда”, „Анна Кареніна”, „Дон Кіхот” та інші.
Понад десять років (1977-1991) Валерій працював провідним солістом у театрі балету Бориса Ейфмана у Санкт-Петербурзі. Валерій Михайловський – перший виконавець більшості балетів, зокрема „Ідіот”, „Севільський цирюльник”, „Дванадцята ніч”, „Майстер і Маргарита”, „Бумеранг”, „Пізнання”, „Комедіанти”, „Художник”.
У 1992 році Валерій Михайловський створює оригінальну трупу, яка не має аналогів у світі – „Санкт-Петербурзький чоловічий балет”. Він не лише керівник і ведучий танцівник трупи, а й виступає як балетмейстер. Зокрема, поставив балет „По образу и подобию” і композицію „Хомо ессе” („Людина яка вона є”). У 2012 році трупі виповниться 20 років.
У 1998 році Валерію Михайловському Всесвітньою Академією наук, мистецтва, культури була присуджена Міжнародна Велика Академічна медаль „Людина-творець” у номінації „За розвиток традицій російської балетної школи і створення нового театрального жанру”.
Музейна зустріч проходила в експозиційній залі „Волинь: історія, політика, економіка, культура”, центральні стенди якої нині прикрашають світлини, документи, театральні афіші, програмки та рекламні плакати з особистого архіву Валерія Володимировича. Артист спілкувався зі своїми земляками, колишніми однокласниками й викладачами, журналістами, прихильниками.
На завершення Валерій Михайловський поділився з присутніми своїми творчими планами і висловив надію на подальшу плідну співпрацю з науковцями Волинського краєзнавчого музею.

Фото Л.Максимова.
Категорія: Волинський краєзнавчий музей | Переглядів: 568 | Додав: volyn-museum | Рейтинг: 0.0/0