Головна » 2013 » Січень » 22 » У Нововолинському історичному музеї відбувся краєзнавчий ранок, присвячений 115-й річниці від дня народження О.М. Цинкаловського.
22 січня 2013 року в Нововолинському міському історичному музеї відбувся краєзнавчий ранок „Життя, дароване Волині”, присвячений 115-й річниці від дня народження патріарха волинської історичної науки і краєзнавства О.М. Цинкаловського. Серед почесних гостей були – його племінниця Наталія Грабарчук, краєзнавці міста та сусідніх міст і районів.

Довідково:
Цинкаловський Олександр Миколайович (народився 09.01.1898, м.Володимир-Волинський, помер 19.04.1983, м.Краків) – дослідник історії Волині, проблем археології, музеєзнавства, історії церкви, краєзнавства.
Навчався в Ковельській та Казанській гімназіях (1914-1917). З 1920 працював учителем у с. Осмиловичі Володимирського повіту. 1925 розпочав навчання на православному богословському факультеті Варшавського університету. Після його закінчення з 1928 працював у Державному археологічному музеї (Варшава), з 1936 – дир. Волинського музею при Кременецькому ліцеї. Обраний д. чл. НТШ у Львові та Польського археологічного товариства. В 1943-1944 – завідувач Волинського відділу Державного археологічного музею. 1944 емігрував на Захід.
З 1952 проживав у Кракові протягом кількох років, призначався секретарем Польського археологічного товариства, тісно співробітничав з Інститутом дослідів Волині (Канада). Здійснював археологічні дослідження, збирав історичні та етнографічні пам’ятки, архівні документи на Волині, Поліссі, Галичині та Підляшші. Протягом 30-х рр. опрацював археологічний атлас Волині та Волинського Полісся, окреслив західні кордони розселення східно-слов’янських племен, ідентифікував літописне місто Червень.
Автор монографії – „Матеріали до праісторії Волині і Волинського Полісся” (1961), енциклопедичного краєзнавчого словника – „Стара Волинь і Волинське Полісся” (т.1-2, 1984-1986). Досліджував перебування Т.Г.Шевченка на Волині. Вагоме значення мають праці Цинкаловського з історії церковної архітектури в Західній Україні ХVІІ-ХVІІІ ст. Похований на православному цвинтарі у Варшаві (Польща).

Джерело: сайт Нововолинського історичного музею
Категорія: Нововолинський народний історичний музей | Переглядів: 559 | Додав: volyn-museum | Рейтинг: 0.0/0