Головна » 2012 » Квітень » 2 » У Нововолинській школі №4 відкрито народознавчу світлицю.
У Нововолинській школі №4 відкрито народознавчу світлицю.
У Нововолинській школі №4 відкрито народознавчу світлицю. До її створення причетна сім’я місцевого патріота  Гната Сторонського. Чимало музейних експонатів привезено  з села Ясениця-Сільна Львівської області,  звідки бере свій початок  родинне коріння Сторонських.  Сам Гнат  Олексійович  стверджує, що їх  гілка  належить до родинної крони  Марії Кульчицької – матері    Івана Франка.
Гнат Олексійович каже, що мама  Великого Каменяра Марія Кульчицька  мешкала по сусідству зі Сторонськими  у центрі села. Ця його частина   називалася Волєнка і об’єднувала у собі   розгалужену родинну крону відомого письменника.
Цим знаним родинам  колись належали предмети побуту, які увійшли в унікальну колекцію експонатів шкільної народознавчої світлиці. Зібрала їх донька  Гната Сторонського  вчителька української мови і літератури   четвертої  школи Оксана Царук.
Відкриття  шкільної світлиці стало одночасно й першим уроком українознавства. Його учасниками стали й  діти і дорослі. Представники старшого покоління ділилися  спогадами зі свого босоногого дитинства. Школярі прикрасили захід  інсценізаціями з народного побуту, піснями.

Джерело: Волинська ОДТРК 2.04.2012.

Категорія: Нововолинський народний історичний музей | Переглядів: 807 | Додав: volyn-museum | Рейтинг: 0.0/0