Головна » 2012 » Квітень » 25 » У музеї в селищі Голоби Ковельського району шанують пам’ять Героя Радянського Союзу, гвардії майора Чічіко Бенделіані.
У Голобах ім’ям Героя Радянського Союзу, гвардії майора Чічіко Бенделіані названо одну з вулиць селища та районний будинок культури. У місцевій загальноосвітній школі діє історичний музей. В його експозиції чільне місце займають і матеріали про легендарного льотчика, який здійснив понад 400 бойових вильотів, особисто збив 12, а в групі – 20 ворожих літаків.
Завідувач музею і вчитель історії Олена Оришкевич пригадує, як у травні 2008 року вона проводила екскурсію для дочки героя – Джульєтти Бенделіані та членів делегації з Грузії, які прибули в Голоби з місією перепоховання останків Чічіко Бенделіані на його історичній батьківщині.
Питання про перепоховання Героя Радянського Союзу Чічіко Бенделіані, який загинув в липні 1944-року неподалік від села Битень Ковельського району і був похований у Голобах на кладовищі, вирішувалось на міждержавному рівні тривалий час. І все ж, завдяки наполегливості доньки героя – Джульєтти Бенделіані, це стало реальністю. Останки льотчика перепоховали на Сабурталінському кладовищі в Тбілісі. Але ім’я Чічіко Бенделіані назавжди поріднилося з селищем Голоби. Більше того – на вулиці, названій на честь легендарного льотчика, вже підростають нові герої. Маленька Аня Войціховська кілька років тому врятувала з крижаної ополонки свою подругу – Іринку Коренгу і стала лауреатом всеукраїнської акції «Герой-рятувальник 2009». Дівчинка зізнається: про відвагу і сміливість багато чула в школі, коли велась мова про Чічіко Бенделіані.
І після перепоховання останків Чічіко Бенделіані в Тбілісі, голобчани не поривають зв’язків з родиною героя.
В Грузії також гідно вшанували пам’ять Чічіко Бенеделіані. Його ім’я носить одна з вулиць Тбілісі та сільськогосподарський технікум у рідному селищі героя – Чохатаурі.
ТЦК

Джерело: ПроКовель, 25-04-2012

Категорія: Ковельський історичний музей | Переглядів: 852 | Додав: volyn-museum | Рейтинг: 0.0/0