Головна » 2012 » Грудень » 5 » У Львові представили портрети литовських князів з колекції Волинського краєзнавчого музею.
Виставка „Портрети Великих князів і вельмож Литовських з українських музеїв” експонувалася з 4 липня по 28 жовтня 2012 року у м. Вільнюсі, Литовська Республіка. З 5 по 31 грудня 2012 року портрети виставки з двох музеїв (Львівський історичний музей та Волинський краєзнавчий музей) експонуюся у відділі Львівського історичного музею Музей „Палаццо Бандінеллі” за адресою пл. Ринок, 2. Зокрема, на виставці, яка має виняткове історичне та іконографічне значення, представлено 8 портретів з фондової колекції Волинського краєзнавчого музею, які експонувалися у Литві.
5 грудня відбулася презентація каталога виставки „Портрети Великих князів і вельмож Литовських з українських музеїв”, виданого її організаторами – Національним музеєм „Палац Великих князів Литовських” (директор – Відас Долінскас) і Музеєм мистецтв Литви (директор – Ромуальдас Будріс).
У зверненнях Міністра культури Литовської Республіки Арунаса Гялунаса та Міністра культури України Михайла Кулиняка, розміщених в однойменному каталозі, підкреслено, що ця виставка стала найяскравішим підтвердженням успішного розвитку культурних зв'язків двох народів і свідчить про спільність культурної спадщини та історії Литви й України, про ланки непроминаючої історичної пам’яті, невичерпної традиції державницьких і мистецьких зв’язків.
Учасниками цього проекту, крім Литовської сторони, були українські музеї: Львівський історичний музей, Львівська національна галерея мистецтв, Волинський краєзнавчий музей, які передали на тимчасове експонування в Музей мистецтв Литви 20 жіночих, 62 чоловічих і 4 дитячі портрети зі своїх колекцій. Більшість з переданих портретів зберігались у фондосховищах музеїв, лише частина з них була опублікована.
Вперше в історії культурних зв’язків двох народів каталог виданий трьома мовами: литовською, українською та англійською на високому поліграфічному рівні. У виданому каталозі поіменно перераховані всі ті, хто доклався до здійснення цього міжнародного виставкового проекту.
В часі відкриття виставки у місті Вільнюсі говорилось про важливість праці литовських реставраторів, які відновили та реставрували частину портретів, що представлені на виставці, а також „одягнули” їх в стилізовані рами. Без їхньої, по-справжньому умілої, віртуозної праці важко було б уявити цю виставку в повній красі.
У презентації каталогу взяли участь начальник головного управління з питань внутрішньої політики, преси та інформації облдержадміністрації Ірина Романів,  аташе з питань культури Посольства Литовської Республіки в Україні Дайва Дапшєнє, директор Львівського історичного музею Богдан Чайковський, представники музеїв Вільнюса (Литовська Республіка) та Мінська (Республіка Білорусь).
Львівський історичний музей запрошує відвідати виставку повернутих з Вільнюса портретів і переконатись у тому, що наші партнери з Литви вміють шанувати спільну культурну спадщину двох народів.
Категорія: Волинський краєзнавчий музей | Переглядів: 509 | Додав: volyn-museum | Рейтинг: 5.0/2