Головна » 2012 » Лютий » 25 » У Колодяжненському літературно-меморіальному музеї Лесі Українки відкрилася виставка „Леся Українка та родина Косачів в портретах”.
У Колодяжненському літературно-меморіальному музеї Лесі Українки відкрилася стаціонарна виставка „Леся Українка та родина Косачів в портретах”, створена з фондових колекцій Колодяжненського музею Лесі Українки та Волинського краєзнавчого музею. Вона нараховує 27 портретів Лесі Українки, її матері Олени Пчілки, сестер Ольги, Оксани, Ісидори, бабусі Єлизавети Драгоманової. Це олійні роботи, темпера, акварелі, кольорова та чорно-біла графіка. Леся Українка представлена і лагідно-сумовитою, і динамічною в русі, із задумливим  поглядом, частина портретів виконана із фотографій письменниці.
Особливе хвилювання викликають два прижиттєві портрети Лесі Українки, роботи львівського художника Івана Труша та київського художника Фотія Красицького, копії яких виконав київський художник К.К.Крилов.
10, 13 квітня 1900 року письменниця писала сестрі Ользі: „Малює тепер з мене один галичанин портрета”.  І.Труш писав портрет на замовлення Наукового товариства ім. Т.Г.Шевченка у Львові. „Була я в редакції „Вісника”, де мала приємність бачити свій портрет, мальований в Києві, – не знаю чому, але воно чогось таки смішнувато на се дивитись” – писала  Леся  родині з Чернівців 28 квітня 1901 року.
У 2011 році дирекція художніх виставок Міністерства культури України передала музею Лесі Українки с.Колодяжне  два портрети Лесі Українки: худож. П.О.Баранець, полотно, олія та худож. В.Я.Чебаник, папір, літографія.
Окрім того, на виставці експонується сім портретів членів родини Косачів Валентини Михальської (с.Хворостів Любомльського району), техніка „крапка” , та ін.
Вперше музей презентує подібну художню виставку з надією привернути увагу митців та широкого кола громадськості до унікальної постаті поетеси та її творчості.
Категорія: Колодяжненський музей Лесі Українки | Переглядів: 1183 | Додав: volyn-museum | Рейтинг: 0.0/0