Головна » 2011 » Вересень » 19 » Туристи з Австрії у Затурцівському меморіальному музеї В’ячеслава Липинського.
Туристи з Австрії у Затурцівському меморіальному музеї В’ячеслава Липинського.
Затурцівський меморіальний музей В’ячеслава Липинського, екскурсійний огляд експозицій якого розпочався нещодавно, вже встигло в відвідати понад півтисячі чоловік. Були тут науковці, керівники органів державного управління, освітяни, краєзнавці, студентська та учнівська молодь і просто не байдужі люди. Інформацію про новий музейний заклад повезли відвідувачі в різні куточки нашої країни. В музеї побували гості з Києва, Рівного, Львова. Завдяки засобам масової інформації відомості про нього поширилися далеко за межі України.
А зовсім недавно сюди завітали туристи з Австрії. Щоправда, австрійців за походженням було лише двоє чоловіків, дружини яких – слов’янки за походженням: пані Валентина – українка, родом з Горохівщини, і пані Барбара – полька, батько якої походив з польської колонії Юхимувка, розташованої біля Холонич, що була знищена кривавими подіями Другої світової війни.
Барбара Зах (дівоче прізвище: Пшибиш) багато років збирає відомості про членів свого роду, розкиданого по всьому світі. Її батько шістнадцятилітнім юнаком потрапив до Австрії, де оселився і де народилася пані Барбара. Інші члени родини, зокрема, дві рідні тітки молодими загинули у Киселинському костелі в липні 1943 року. Дід був власником вітряного млина на Юхимувці, але і його спіткала лиха доля. Вони всі поховані на католицькому цвинтарі в Затурцях. Пані Барбара зауважила, що її батько до останніх днів життя дуже хотів приїхати на Волинь, але страх пережитого стримував його. Батькову мрію наважилась здійснити вона. Після спілкування з працівниками музею, схоже, крига в її серці розтанула, бо прощання було взаємно щирим.
Далека гостя залишила зворушливі слова подяки польською мовою у „Книзі відгуків” і пообіцяла приїхати на наше запрошення у квітні наступного року, коли будемо відзначати 130-річчя від дня народження В’ячеслава Липинського. Дякуючи за подаровані їй путівник „В’ячеслав Липинський і Волинь” та буклет „Садиба Липинських у Затурцях” пані Барбара передала фото своїх родичів, похованих на волинській землі. Зокрема, одне групове фото на фоні старого приміщення Затурцівської школи.

Віталій Кушнір

Категорія: Затурцівський меморіальний музей В.Липинського | Переглядів: 589 | Додав: volyn-museum | Рейтинг: 0.0/0