Головна » 2013 » Липень » 22 » Торчинському історичному музею присвоїли ім’я Григорія Гуртового.
13:10
Торчинському історичному музею присвоїли ім’я Григорія Гуртового.
Торчинському історичному музею присвоїли ім’я Григорія Гуртового.


ЛУЦЬКА РАЙОННА РАДА
РІШЕННЯ
 
від 11.07.2013 № 25/12
           м. Луцьк
 
Про присвоєння Торчинському
народному історичному музею імені
Григорія Олександровича Гуртового
 
Депутати районної ради проголосували «за» присвоєння Торчинському народному історичному музею ім’я Григорія Гуртового. Відповідно до частини 2 статті 43 Закону України „Про місцеве самоврядування в Україні”, Закону України „Про присвоєння юридичним особам та об’єктам права власності імен (псевдонімів) фізичних осіб, ювілейних та святкових дат, назв і дат історичних подій”, Постанови Кабінету Міністрів України „Про затвердження Порядку проведення громадського обговорення під час розгляду питань про присвоєння юридичним особам та об’єктам права власності, які за ними закріплені, об’єктам права власності, які належать фізичним особам, імен (псевдонімів) фізичних осіб, ювілейних та святкових дат, назв і дат історичних подій”, заслухавши та обговоривши подання голови районної ради І.В. Волошенюка про присвоєння Торчинському народному історичному музею імені Григорія Олександровича Гуртового, беручи до уваги підсумки проведеного громадського обговорення із зазначеного питання, враховуючи рішення постійної комісії районної ради з питань економіки, земельних відносин, екології та розвитку підприємництва та постійної комісії районної ради з гуманітарних питань, районна рада
 
ВИРІШИЛА:
 
1. Присвоїти ім’я Григорія Олександровича Гуртового Торчинському народному історичному музею.
2. Директору Торчинського народного історичного музею Мельнику О.В. забезпечити внесення відповідних змін в установчі документи згідно вимог чинного законодавства України.
3. Оприлюднити текст рішення в районній громадсько-політичній газеті „Слава праці”.
4. Контроль за виконанням даного рішення покласти на постійну комісію районної ради з гуманітарних питань та заступника голови райдержадміністрації А.А.Сидорчука.
 
 
Голова ради                                                          І.В. Волошенюк
 
Додаток:
Подання голови ради І.В. Волошенюка до районної ради про присвоєння Торчинському народному історичному музею імені Григорія Олександровича Гуртового
 
Керуючись Законом України „Про присвоєння юридичним особам та об’єктам права власності імен (псевдонімів) фізичних осіб, ювілейних та святкових дат, назв і дат історичних подій” від 24.05.2012 № 4865-VI та Постановою Кабінету Міністрів України „Про затвердження Порядку проведення громадського обговорення під час розгляду питань про присвоєння юридичним особам та об’єктам права власності, які за ними закріплені, об’єктам права власності, які належать фізичним особам, імен (псевдонімів) фізичних осіб, ювілейних та святкових дат, назв і дат історичних подій” від 24.10.2012 № 989 вношу на розгляд ради подання про присвоєння Торчинському народному історичному музею імені Григорія Олександровича Гуртового, яке погоджене головою районної державної адміністрації.
З урахуванням вимог чинного законодавства України, враховуючи пропозицію –  звернення трудового колективу Торчинського народного історичного музею, а також з метою залучення представників громадськості мною було прийнято розпорядження від 14 лютого 2013 року № 14/01-02, згідно з яким з 05 березня 2013 року по 10 травня 2013 року оголошувалося проведення громадського обговорення щодо присвоєння Торчинському народному історичному музею імені Григорія Олександровича Гуртового.
На адресу Луцької районної ради надійшло шістнадцять листів про підтримку обговорюваної пропозиції.
У  рамках даного обговорення, 16 квітня 2013 року, було проведено засідання круглого столу для опрацювання висловлених пропозицій щодо присвоєння Торчинському народному історичному музею імені Григорія Олександровича Гуртового.
Учасниками засідання були представники Торчинської селищної ради, Торчинського народного історичного музею, ЗОШ І-ІІІ ступенів селища Торчин, Торчинського професійного ліцею, директор Торчинської дитячої музичної школи, голова ради ветеранів, представники виконавчого апарату районної ради, районної державної адміністрації та районної громадсько-політичної газети «Слава праці», які одноголосно підтримали мою пропозицію, як організатора громадського обговорення.
Григорій Олександрович здійснив значний вклад у розвиток музейної справи, науки, культури й освіти Луцького району і Торчина зокрема, став видатним сином Волинського краю.
У 1944 році Григорій Гуртовий брав участь у визволенні Торчина, а з січня 1947 року проживав і активно працював у селищі, аж до останніх днів свого життя, де займався музейною, науково – дослідною, педагогічною, журналістською діяльністю.
Саме зусиллями Г.О. Гуртового 17 вересня 1960 року в Торчині відкрили перший на Волині музей, де краєзнавця призначили директором. Він також виконував обов’язки екскурсовода, доглядача, наукового співробітника. Згодом, 10 травня 1967 року, завдяки невтомній праці краєзнавця, Торчинський музей одержав звання народного.
Слід підкреслити, що Григорій Олександрович мав неабияке відношення до Торчинського історичного народного музею, який у 2009 році зайняв перше місце на всеукраїнському конкурсі громадських закладів культури у номінації „Історія рідного краю”. Саме цей діяч побудував нову експозицію, яка відображає історію селища і довколишніх сіл у хронологічно – тематичній послідовності.
Варто наголосити, що Г.О. Гуртовий разом з музейною проводив активну науково – дослідну роботу. Написав десять монографічних праць і сотні статей з історії Волині й окремих сіл Луцького району.
Увічнення пам’яті Григорія Олександровича Гуртового, шляхом присвоєння імені Торчинському народному історичному музею, є дійсно необхідним, адже хто, як не він зробив значний особистий внесок у розвиток музейної справи, науки, освіти, культури селища Торчин та Волині вцілому.
 
До подання додаються:
- Звернення трудового колективу Торчинського народного історичного музею щодо присвоєнню музею імені Григорія Олександровича Гуртового;
- Згода родичів Г.О. Гуртового на присвоєння його імені Торчинському народному історичному музею;
- Згода колективу Торчинського народного історичного музею;
- Інформаційна (біографічна) довідка про Григорія Олександровича Гуртового;
- Пропозиції, що надійшли під час громадського обговорення;
- Розрахунок витрат, пов’язаних із присвоєнням Торчинському народному історичному музею імені Григорія Олександровича Гуртового.
- Лист голови районної державної адміністрації від 29.05.2013 №1515/20/2-13.
 
 
Голова ради                                              І.В. Волошенюк
 
Категорія: Торчинський народний історичний музей імені Григорія Гуртового | Переглядів: 743 | Додав: volyn-museum | Рейтинг: 5.0/3
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]