Головна » 2012 » Жовтень » 1 » Про інтелектуальну еліту Волині тепер можна дізнатися не тільки в експозиціях волинських музеїв, але й з нової книги.
У видавництві ДП "Волинські старожитності" побачила світ книга "Інтелектуальна еліта Волині". Автором і упорядником цього проекту є відомий дослідник Волині, голова Волинської обласної організації Національної спілки краєзнавців України Геннадій Бондаренко. Книга є своєрідною хрестоматією, присвячена представникам волинської еліти, політикам, полководцям, знатним родинам. У ній зібрано окремі нариси і дослідження про відомих людей Волині різних часів.
У розділі першому "Еліта на різних етапах історії" вміщено публікації про князів Острозьких, родину Левчанівських, Ігоря Стравінського, Миколу Лоського. У другому розділі "Еліта княжої доби" розповідається про Данила Галицького, Володимира Васильковича, князів Сангушко, князів Святополк-Четвертинських. У третьому розділі "Церковна еліта в історії краю" вміщено статті про Адама Киселя, Миколу Теодоровича, Поліекта Гапановича, Арсена Річинського. Четвертий розділ присвячено генеалогії окремих родів волинської аристократії: Гулевичів, Заславських, Острозьких, Сангушків, Радзивілів тощо. У п'ятому розділі "Історичні постаті краю ХІХ - до середини ХХ ст." представлені біографічні нариси про Юзефа Ігнація Крашевського, родину Олізарів, Лесю Українку та родину Косачів, Володимира Караваєва, Антонія Мошинського, Андроника Лазарчука, Леоніда Маслова, родину Перетятковичів.
Книга розрахована на дослідників історії краю, вчителів і викладачів курсу "Волинезнавство", учнів, студентів і всіх, хто цікавиться Волинню.

Прес-центр ДП "Волинські старожитності"
Категорія: Волинський краєзнавчий музей | Переглядів: 627 | Додав: volyn-museum | Рейтинг: 5.0/2