Головна » 2012 » Листопад » 8 » Презентовано ілюстровану енциклопедію з переліком пам’яток вірменської культури в музеях та заповідниках України.
8 листопада 2012 року у Волинському краєзнавчому музеї відбулася презентація книги українського вченого, філософа і вірменознавця, кандидата філософських наук Ірини Гаюк „Ілюстрована енциклопедія вірменської культури в Україні з каталогізованим додатком переліку пам'яток вірменської культури в музеях та заповідниках” у двох томах.
Енциклопедія написана на матеріалі фондів 44 державних музеїв та заповідників міст України, в яких існували історично значимі вірменські громади. Текст супроводжують понад 500 ілюстрацій – фотографій експонатів з музеїв Києва, Кам'янця-Подільського, Львова, Сімферополя, Феодосії та інших міст, що представляють вірменську культуру. У першому томі книги автор показала життя вірмен різних регіонів України, змалювала історію розвитку вірменської культури й основні сфери діяльності вірменів – торгівлю, дипломатію, зброярну і ювелірну справу, килимарство і шиття золотом, шовкоткацтво, образотворче мистецтво та символіку, вірмено-українські театральні та літературні зв'язки. Читач побачить чудові зразки вірменського мистецтва, що зберігаються в українських музеях – срібні хрести, шкатулки, релікварії і чаші, прекрасні килими, золото- й срібнотканні шовкові пояси, портрети відомих і невідомих вірменських діячів, роботи видатних вірменських художників. Перший том містить також короткий словник термінів, географічний та іменний покажчик.
У другому томі вміщений каталог (інвентарні описи) пам’яток вірменської культури в музеях України. Проведена Іриною Гаюк скрупульозна каталогізаційна робота не має аналогів у практиці українського музеєзнавства.
Видання присвячене 500-літньому ювілею вірменської друкарства. У 1512 р. Акоп Мегапартії надрукував у Венеції першу вірменську книгу, а через 100 років, львівський вірменин Ян Муратович (Карматенц), створив четверту в світі вірменську друкарню у Львові.

Фото Л.Максимова
Категорія: Волинський краєзнавчий музей | Переглядів: 611 | Додав: volyn-museum | Рейтинг: 5.0/3