Головна » 2012 » Лютий » 4 » Польського дипломата приємно вразило відвідання Торчинського історичного музею.
Польського дипломата приємно вразило відвідання Торчинського історичного музею.
КРАЄЗНАВЕЦЬ ГУРТОВИЙ ВРАЗИВ ПОЛЬСЬКОГО ДИПЛОМАТА
     Марека Мартінека призначили на посаду Генерального консула Республіки Польща у Луцьку нещодавно. Мало кому відомо, що наш сусід з-за Бугу ще й допитливий краєзнавець. За нетривалий термін він об'їздив чи не всю Волинь, Житомирщину, Рівненщину. Він сам може розповісти цікаво і про волинські замки, і знаних українських шляхтичів. Але те, що він почув з вуст Григорія Олександровича, не лише приємно вразило польського дипломата, а й здивувало.
     В історико-краєзнавчому музеї Торчина, який той відвідав цими днями, він уперше дізнався і про луцького біскупа Георгія Фальчевського, який хоча і був владикою римського обряду, шанував православний люд Торчина, побудувавши власним коштом тут оборонну фортецю, церкву і палац з великою бібліотекою. Саме він звернувся до польського короля Сигізмунда І, аби той надав Торчину Магдебурзьке право, яке місто отримало 28 лютого 1546 року, що підтверджено королівськими указами Сигізмунда Августа, а потім — Яна Казимира 2 листопада 1660 року.
     Допитливий консул зацікавився життям на Волині діячів польської культури Юзефа Крашевського, Єви та Алойзи Фелінських, Габріели Запольської. Кажуть, що дипломат тричі подумає, перш ніж скаже, але коли Григорій Гуртовий розповів добродію Мареку про нашого богатиря Петра Янковського, Марек Мартінек не стримався і промовив: «Будьмо крепкі, як цей волинський богатир!».
Валентин ЛЮПА
     На фото: Марек Мартінек (зліва) та Григорій Гуртовий біля експозиції про Петра Янковського.
Волинь-нова. – 2012. – 4 лютого. – С. 2.
Категорія: Торчинський народний історичний музей імені Григорія Гуртового | Переглядів: 723 | Додав: volyn-museum | Рейтинг: 0.0/0