Головна » 2013 » Березень » 10 » Польські журналісти про виставку «Прихована історія: археологічні дослідження на городищі Володимира-Волинського 2010-2012 років».
12:51
Польські журналісти про виставку «Прихована історія: археологічні дослідження на городищі Володимира-Волинського 2010-2012 років».
Польські журналісти про виставку «Прихована історія: археологічні дослідження на городищі Володимира-Волинського 2010-2012 років».
   Польське телебачення «Солідарність-Люблін» розмістило в інтернеті власні матеріали про виставку «Прихована історія: археологічні дослідження на городищі Володимира-Волинського 2010-2012 років». Розміщуємо їх на нашому сайті для ознайомлення широкого загалу. Інтерв’ю з Ярославом Жилкіним – відповідальним секретарем Державної міжвідомчої комісії у справах увічнення памʼяті жертв війни та політичних репресій при Кабінеті Міністрів України.   В інтерв’ю Ярослав Олександрович запевнив, що цьогорічне фінансування ексгумаційних робіт у Володимирі-Волинському буде розглянуто на засіданні Комісії і, ймовірно, забезпечене українською владою. «Моє особисте переконання, - сказав Я.Жилкін, - що всі загиблі чи замордовані повинні достойно бути поховані і достойно увіковічнені… Фахівець. дослідник…, який працює повинен абстрагуватися від будь-якого тиску суспільства, політики, будь-яких поглядів… Тобто, це повинна бути незалежна думка». Інтерв’ю з Олексієм Златогорським – керівником ексгумаційних досліджень на Володимир-Волинському городищі, директором ДП «Волинські старожитності».   В інтерв’ю Олексій Златогорський не згоден з висновками польських археологів, що жертвами 1940-х років на городищі у Володимирі-Волинському були євреї. Археолог підкреслив, що за новими даними, жертви були не роздягнуті, як пишуть у звіті польські колеги, а одітими. Тіла намагалися поспіхом спалити. Метод розстрілів «Йеккельна», на який посилаються у своєму звіті польські дослідники, з’явився лише у 1942 році. Виявлені при похованих жетони, ґудзики, монети та інші речі вказують також на те, що жертвами були поляки. Біля розстріляних не виявлено жодного предмету часів німецької окупації, проте виявлено гільзи німецького та радянського виробництва. Златогорський представив у Луцьку результати досліджень у Володимирі-Волинському. Польські дослідники, не зважаючи на запрошення, на виставку і круглий стіл не прибули. Продовжити дослідження на городищі планують цього року з настанням сприятливих погодних умов. Інтерв’ю з Тетяною Крупою – дослідником текстилю з розкопок у Володимирі-Волинському, українським археологом та реставратором з Харкова.   В інтерв’ю Тетяна Крупа наголосила на факті, що виявився під час дослідження фрагментів одягу з поховальних траншей. Розстріляних намагалися після екзекуції спалити, про що свідчать залишки бензину на тканинах. За типом одягу можливо також говорити, що жертвами були цивільні особи. 

 Джерело: Прес-центр ДП «Волинські старожитності»
Категорія: Волинський краєзнавчий музей | Переглядів: 810 | Додав: volyn-museum | Рейтинг: 5.0/1
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]