Головна » 2013 » Березень » 15 » Оригінал Холмської Чудотворної ікони Богородиці, як і завжди, у Музеї волинської ікони!
У засобах масової інформації (Телеканал Рівне 1, всеукраїнська газета "Вісник, інтернет-видання") з'явилися недостовірні дані про те, що Холмську Чудотворну ікону Богородиці вивезли з Музею волинської ікони до храму Свято-Софійської парафії по вул. Ювілейній, 1, в м.Рівне, де вона перебувала з 2 по 10 березня. Згідно Договору від 15 вересня 2000 року на передання Холмської Чудотворної ікони Богородиці Надією Горлицькою Волинському краєзнавчому музею, ікона повинна довічно зберігатися лише у м.Луцьку без права вивезення за межі музею. Отже, оригінал Холмської Чудотворної ікони Богородиці ніколи з моменту передачі не полишав стін Музею волинської ікони. Попередня інформація у мас-медіа про перебування оригіналу ікони у Дубно, Чернівцях, Дніпропетровську, Тернополі, Рівному не є правдивою! Для поклоніння віруючих у храмах перелічених міст України виставлялася копія Чудотворного образу, яка була виготовлена для храму Холмської Чудотворної ікони Богородиці УПЦ КП у Луцьку. У 2009 році, за згодою Музею волинської ікони, у копію була поміщена часточка деревини з оригіналу.
Оригінал Холмської Чудотворної ікони Богородиці постійно знаходиться в окремому залі Музею волинської ікони та відкритий для поклоніння і огляду у дні роботи музею.
Двічі у рік оригінал ікони у спеціальному кіоті виставляється для пошанування великою кількістю віруючих, що приходять хресним ходом до Музею волинської ікони, де відбуваються урочисті богослужіння.

Категорія: Музей волинської ікони | Переглядів: 635 | Додав: volyn-museum | Рейтинг: 0.0/0